19.02.2016. 16:00
Šodien Irānā noslēdzies šīs sezonas Pasaules kausa tūres pirmais posms pludmales volejbolā. Tajā pirmo uzvaru karjerā izcīnīja Kataras pludmales volejbolisti Santušs Pereira Džefersons un Jounusī Čerifs.

Džefersons un Čerifs ceturtdaļfinālā pārspēja meksikāņus Virgenu un Ontiverosu, kuri no tālākas cīņas turnīrā izslēdza latviešus Mārtiņu Pļaviņu un Haraldu Regžu. Pusfināla cīņas izvērtās īpaši interesantas. Katarieši ar 2-1 (15:21, 21:18, 18:16) pārspēja poļus Bartošu Lošiaku un Pjotru Kantoru, bet otrā pusfinālā Pļaviņa un Regžas pretinieki grupu turnīrā, krievi Oļegs Stojanovskis un Artjoms Jarzutkins trīs setos ar 2-1 (18:21, 21:14, 15:10) apspēlēja citu Polijas duetu Mihals Kadziola/Jakubs Szalankevičs.

Arī spēlēs par medaļām uzvarētāja noskaidrošanai vajadzēja trīs setus. Polijas duetu starpā mačā par trešo vietu pirmo setu ar 21:19 uzvarēja Lošiaks un Kantors, bet otrajā Kadziola un Szalankevičs revanšējās, tiekot pie pārliecinoša panākuma ar 21:15. Izšķirošajā trešajā setā svaru kausi nosliecās par labu Lošiakam un Kantoram, kuri tika pie bronzas godalgām - 2-1 (21:19, 15:21, 15:11).

Lielo finālu ārkārtīgi pārliecinoši sāka Džefersons un Čerifs, kuri Krievijas duetam pirmajā setā ļāva gūt vien 13 punktus. Otrajā setā Stojanovskis un Jarzutkins prata saņemties un atbildēt ar to pašu, uzveicot pretiniekus ar 21:14. Līdz ar to pirmā posma uzvarētājs tika noteikts trešajā setā, kurā Kataras duets tomēr spēja izcīnīt panākumu ar 15:12 un būt pārāks visā spēlē ar 2-1 (21:13, 14:21, 15:12). Džefersonam un Čerifam šī bija pirmā uzvara kādā no Pasaules kausa tūres posmiem. Līdz šim labākais rezultāts bija uzstādīts pagājušajā gadā Nīderlandē notikušajā Pasaules čempionātā, kurā izcīnīta piektā vieta, bet tieši kādā no posmiem augstāk par 17. vietu nav sanācis pakāpties.

Jau nākamnedēļ pludmales volejbolisti mērosies spēkiem Atlantijas okeāna piekrastes pilsētas Masejo smiltīs, kur risināsies pirmais no trīs Brazīlijā pēc kārtas paredzētajiem Pasaules kausa tūres posmiem. Tajā dalību pieteikuši arī Mārtiņš Pļaviņš un Haralds Regža.

Izmantotie resursi:Fédération Internationale de Volleyball - FIVB

Kultūras, mākslas un izglītības centrs ArtLab Kultūras, mākslas un izglītības centrs ArtLab Maskavas iela 260, Rīga, LV-1063