01.06.2012. 21:26
Latvijas pludmales volejbolisti Mārtiņš Pļaviņš un Jānis Šmēdiņš piektdien izcīnīja uzvaru Eiropas čempionāta finālposma izslēgšanas turnīra pirmās kārtas spēlē, tādējādi sasniedzot turnīra astotdaļfinālu.

Turnīrā ar septīto numuru izliktais Latvijas duets ar rezultātu 2-0 (21:17, 21:19) uzvarēja krievus Jaroslavu Koškarevu/Konstantīnu Semjonovu, kuriem turnīrā ticis 24.numurs.

Pļaviņš/Šmēdiņš ar minēto Krievijas pāri tikās arī apakšgrupas posmā, kad uzvarēja ar rezultātu 2-0 (21:14, 21:15).

Tādējādi Pļaviņš/Šmēdiņš pievienojušies otram Latvijas pārim - Aleksandram Samoilovam un Ruslanam Sorokinam - turnīra astotdaļfinālā, kas tiks aizvadīts piektdien.

Reklāma

Samoilovs/Sorokins, kuri turnīrā izlikti ar astoto numuru, izcīnīja uzvaras visās trijās Q apakšgrupas spēlēs, ieņemot pirmo vietu un automātiski iekļūstot astotdaļfinālā, bet Pļaviņš/Šmēdiņš P apakšgrupā izcīnīja vienu uzvaru, ieņemot trešo pozīciju.

Tikmēr sieviešu pamatturnīrā zaudējumus visās trijās apakšgrupas cīņās piedzīvoja Latvijas sportistes Inguna Minusa un Inese Jursone, kurām, visticamāk, šis bija pēdējais kopējais turnīrs karjerā. Viņas tādējādi neiekļuva izslēgšanas turnīrā.

Eiropas čempionāta finālposmā ir tāda pati izspēles kārtība kā «Grand Slam» sacensībās - 32 pamatturnīra pāri tika sadalīti astoņās grupās, pa četriem katrā. Grupu turnīrā katrs duets ar katru izspēlēja pa mačam savā apakšgrupā, un, lai turpinātu cīņu par titulu, bija jāieņem vismaz trešā vieta.

Grupas uzvarētāji automātiski garantēja sev vietu labāko 16 dalībnieku skaitā, bet katras apakšgrupas otrās un trešās vietas ieguvēji aizvadīja cīņas ar citu grupu šo pašu vietu ieguvējiem. Tam volejbolistu duetam, kas apakšgrupā palika ceturtajā vietā, turnīrs beidzies ar dalītu 25.-32.vietu.

Kā jau daudzos sporta veidos, arī pludmales volejbolā šogad galvenās sacensības būs Londonas olimpiskās spēles. Pēc pasaules čempionāta, kas noslēgsies 17.jūnijā, Londonas Olimpiādei būs kvalificējušies pa 16 FIVB ranga labākajiem duetiem vīriešu un sieviešu konkurencē, tomēr vienu valsti varēs pārstāvēt tikai divi dueti. Šobrīd FIVB olimpiskajā rangā Pļaviņš/Šmēdiņš, kā arī Samoilovs/Sorokins atrodas labāko 16 vidū, kamēr Minusa/Jursone jau zaudējušas visas cerības.Pārdaugava, BJFK Pārdaugava, BJFK Dammes iela 20, LV-1069 Futbols
Kapitaņņikovs Semjons Brīvā cīņa, Brīva cīņa sivietēm, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties