10.07.2014. 00:02
Pasaules kausa izcīņā futbolā šovakar tiek noskaidrota otra fināliste, Sanpaulu savā starpā sacenšoties Argentīnas un Nīderlandes izlasēm. Zīmīgi, ka abas komandas uzvarējušas visās piecās spēlēs šajā turnīrā - vienas sērija pārtrūks. Piedevām Argentīna kā vienīgā šajā Pasaules kausā nevienā spēlē pat ne uz brīdi nav atradusies iedzinējos.

Spēles 2.puslaikā rezultāts vēl nav atklāts - 0:0. Tiešraidi iespējams vērot LTV-7 kanālā.

Pirmā reālā vārtu gūšanas iespēja spēles 15.minūtē bija Argentīnas uzbrukuma līderim Lionelam Mesi, kura spēcīgo brīvsitienu tvēra nīderlandiešu vārtsargs Džaspers Silesens. Turpinājumā spēles 27.minūtē argentīniešu pussargs Havjers Maskerano un nīderlandietis Džordžino Vijnaldums lēcienā pēc bumbas spēcīgi sasitās galvām - argentīnietim tika sniegta medicīniskā palīdzība un viņš spēja atgriezties laukumā. Nīderlande centās bumbu biežāk iespēlēt pretinieku soda laukumā, tomēr vārtos labi darbojās Serhio Romero un divas reizes oranžie nokļuva arī aizmugurē. Puslaika pēdējā minūtē Nīderlandes aizsargs Bruno Martins Indi pret Mesi nopelnīja pirmo dzelteno kartīti mačā, bet arī pēc šī pavērsiena rezultāts vairs nemainījās, lai gan kompensācijas laikā Argentīnai tikai neprecīza piespēle liedza izveidot ļoti bīstamu uzbrukumu. Pirmajā puslaikā neliels pārsvars Argentīnai (sitieni 3:1 (vārtu četrstūrī 1-0), bumbas kontrole 53%-47%), tomēr rezultāts 0:0 bija atbilstošs spēles gaitai.

Otrais puslaiks sākās ar sastāva maiņu Nīderlandei - Indi aizsardzībā nomainīja Darils Janmāts. Tikmēr Argenīnai jau pirmajās minūtēs dzeltenā kartīte Demičelim - nīderlandiešu brīvsitiens garām vārtiem, bet atbildes reidā argentīnieši pēc rikošeta teju ieraidīja bumbu Silesena vārtos.

Finālā 13.jūlijā šī dueļa uzvarētājs tiksies ar Vāciju, kas otrdien pusfinālā negaidīti pārliecinoši ar 7:1 sagrāva Brazīlijas komandu.

Komandu sākumsastāvi

Nīderlande: Silesens, Vlārs, De Vrijs, Indi (Janmāts 46') , Blinds, De Jongs, Van Pērsijs, Snejders, Robens, Kujts, Vijnaldums.

Argentīna: Romero, Garajs, Zabaleta, Biglija, Peress, Igvains, Mesi, Maskerano, Demišels, Roho, Laveci.

Šajā mačā Nīderlandes izlasei nevar palīdzēt pussargs Lerojs Fers, kurš traumējis paceles cīpslu, taču ierindā atgriezies pussargs Naidžels de Jongs, kurš ceturtdaļfināla cīņā pret Kostariku savainoja cirksni.

Savukārt Argentīnai iepriekšējā mačā kreisās kājas muskuli sarāva pussargs Anhels di Marija, kurš šajā turnīrā vairs nespēlēs, bet sastāvā atgriezies traumētais uzbrucējs Serhio Agvero, kurš līdzīgas traumas dēļ izlaida iepriekšējās divas cīņas.

Apakšgrupu turnīrā Argentīna spēja uzvarēt visās trijās spēlēs un iegūt maksimāli iespējamos deviņus punktus, kas F apakšgrupā ļāva ierindoties pirmajā pozīcijā. Tiesa, uzvaras tik viegli nenāca, jo vispirms smagā cīņā ar 2:1 tika uzvarēta Pasaules kausu debitante Bosnija un Hercegovina, bet pēc tam ar 1:0 un 3:2 tika pārspētas attiecīgi Irāna un Nigērija.

Sekojošajā astotdaļfinālā Argentīna ar 1:0 papildlaikā uzvarēja Šveici, bet ceturtdaļfinālā ar 1:0 pārspēja Beļģiju, Pasaules kausa pusfinālu sasniedzot pirmoreiz kopš 1990.gada.

Argentīna pirmajā Pasaules kausa finālturnīrā 1930.gadā izcīnīja otro vietu, bet pēc tam lielākos panākumus guva 1978. un 1986.gadā, kad kļuva par čempioni. Vēlāk 1990.gadā tā vēlreiz izcīnīja otro vietu, bet pēc tam nebija tikusi tālāk par ceturtdaļfinālu.

Tikmēr Nīderlande apakšgrupu turnīrā spēlēja ļoti pārliecinoši, izcīnot trīs uzvaras, turklāt tai skaitā ar 5:1 pārspējot nu jau pasaules čempiones pilnvaras nolikušo Spāniju. Nīderlande ar deviņiem izcīnītiem punktiem ieņēma pirmo vietu B apakšgrupā.

Astotdaļfinālā Nīderlande ar 2:1 uzvarēja Meksiku, bet ceturtdaļfinālā, pateicoties taktiskai vārtsargu maiņai, pēcspēles sitienu sērijā pārspēja lielākos pārsteigumus sagādājušo Kostariku.

Nīderlande pirms četriem gadiem DĀR trešo reizi vēsturē ierindojās otrajā vietā, bet līdz pusfinālam vēl bija tikusi vien 1998.gadā.

Vieglatlētikas klubs Viļāni, biedrība Kultūras laukums 9, Viļāni, Viļānu n., LV-4650