03.07.2014. 16:15
Pasaules kausā piektdien risināsies ceturtdaļfināli. Brazīlijas un Kolumblijas tikšanās ir viena no intriģējošākajām. Gatavojoties gaidāmajam neprātam, kolumbiešu galvaspilsētā Bogotā tiek pastiprināti drošības pasākumi, kuru ietvaros ieviesti ierobežojumi.

Kolumbijas galvaspilsētas vadība aizliegusi alkoholu, miltus un bārdas putas PK ceturtdaļfinālu diennaktī. Kolumbijas futbola faniem ir tradīcija svinēt uzvaru, garāmgājējus apķēzot ar bārdas putām un apmētājot ar miltu bumbām. Bogotas spēka struktūras iestājas pret šādu tradīciju, jo tādējādi palielinās nekārtības, kas var novest līdz kautiņiem. Pēc uzvaras astotdaļfinālā Kolumbijas teritorijā tika reģistrēti vairāk kā 32 tūkstoši sadursmju, kuru rezultātā tika savainoti vismaz 34 cilvēki, vairāki gāja bojā.

4. jūlijā Bogotas ielās izies tūkstošiem fanu, un ar futbolu apsēstajā valstī kaislības sitīs augstu vilni. Valsts prezidents Huans Manuels Santoss ceturtdaļfināla maču skatīsies klātienē, viņš aicina savus tautiešus saglabāt mieru. Lai sargātu kārtību, piektdien Bogotā policistu skaits tiks palielināts par 1600. Valsts trešajā lielākajā pilsētā Kali 4. jūlijs pasludināts kā brīvdiena.

Kolumbijas izlases galvenais treneris Hosē Pekermans: "Šīs ir divas valstis, kuras interpretē futbolu līdzīgā veidā. Mēs zinām Brazīlijas potenciālu, būs lielisks mačs. Šajā līmenī ir daudz elementu, kam jābūt līdzsvarā. Tieši tāpēc vajadzīgi koncentrējušies spēlētāji, kuri skaidri saprot savu lomu. Jābūt taktikai, ko var mainīt spēles gaitā, svarīga arī psiholoģiskā puse. Nereti komandai ar lielu potenciālu neizdodas gūt rezultātu, taču vajadzīga uzvara, un komanda nespēj nospēlēt spīdoši. Komanda ar mazākām zvaigznēm var izjaukt pretinieku komandas līdzsvaru. Spēlējam ļoti labi kā komanda, un tagad mums ir labs brīdis, tomēr zinām, ka gaidāmā spēle būs smaga - Brazīlijai ir kapacitāte radīt mums problēmas."

Izmantotie resursi:www.colombiareports.cowww.afp.comBoulinga centrs Nonucīši Uzvaras 12, Jelgava, LV-3001
Solncevs Valērijs Solncevs ValērijsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties