24.01.2015. 23:55
Šovakar Katarā notiekošajā pasaules handbola čempionātā Latvijas handbola audzēkņa Aleksandra Pētersona pārstāvētā Islandes izlase ar 28:25 pārspēja Ēģipti un kvalificējās astotdaļfinālam. Vietu turnīra nākamajā kārtā nodrošināja arī Argentīna.

Pirms apakšgrupas pēdējās spēles islandiešu uzdevums bija skaidrs – lai nebūtu jāgaida Čehijas – Alžīrijas spēles rezultāts, savu maču noteikti bija jāuzvar, jo tas automātiski nodrošinātu vietu astotdaļfinālā.

Spēli Islande gan iesāka nedaudz haotiski ,kas pirmajās minūtēs atainojās arī rezultātā – lai gan islandiešus mača sākumā Pētersons izvirzīja vadībā, nākamos četrus vārtus guva ēģiptieši – 1:4. Pamazām Islande atspēlējās un pēc Halgrimsona vārtiem puslaika vidū panāca neizšķirtu – 5:5. Puslaika otrā puse jau pagāja Pētersona pārstāvētās komandas zīmē – islandieši pārņēma vadību un līdz puslaika izskaņai iekrāja piecu vārtu pārsvaru – 15:10.

Otrā puslaika gaitā pēc Snori Gudjunsona vārtiem Islandes pārsvars pieauga arī līdz +6, taču vēlāk Ēģiptei izdevās pievilkt vien līdz diviem vārtiem, bet četras minūtes līdz spēles beigām arī līdz minimumam – 26:25. Vairākkārt spēles gaitā, tostarp arī izšķirošajos momentos teicami nospēlēja islandiešu vārtsargs Gustavsons, tādējādi Islande uzvaru tomēr nosargāja – 28:25. Grupā Islande, pateicoties uzvarai savstarpējā spēlē apsteidza Ēģipti un ierindojās trešajā vietā.

Tieši Gustavsons bija viens no panākuma kaldinātājiem, tāpat kā Gudjons Valurs Sigurdsons, kurš Islandes izlases labā guva 13 vārtus, apakšgrupu turnīru noslēdzot kā komandas rezultatīvākais spēlētājs (25). Pētersonam trīs vārti un viens brīdinājums. Pēc grupu turnīra Pētersons, ja neskaita vārtsargu Sigurdsonu, laukumā pavadījis visvairāk laika. Aleksandra rēķinā 18 vārti, kas ir otrais labākais rādītājs komandā aiz jau pieminētā Sirgurdsona. Jāpiebilst, ka spēlē pret Ēģipti nevarēja piedalīties komandas uzbrukuma līderis Palmarsons, kas pirmajos četros mačos bija rezultatīvākais. Astotdaļfinālā gan viņš atkal būs ierindā, lai palīdzētu savai valstsvienībai iekļūt astoņu labāko komandu pulkā. Islandes pretiniece astotdaļfinālā būs Dānija.

Citā C grupas spēlē Francija, lielu daļu mača pavadot iedzinēju lomā, spēles izšķirošajos brīžos spēja sadeldēt pāris vārtu starpību un pārspēt Zviedriju ar 27:25 (11:12), izcīnot uzvaru arī grupā, savukārt Čehija pieveica Alžīriju (36:20, pēc puslaika – 21:10) un ierindojās piektajā vietā.

Arī D grupā tika noskaidrota pēdējā astotdaļfinālistes, turklāt abas pretendentes – Argentīna un Krievija – sacentās savā starpā. Nedaudz labākā pozīcijā bija argentīnieši, kuriem pietika arī ar neizšķirtu, kamēr krieviem derēja tikai uzvara.

Argentīnieši pēc pirmajām piecarpus minūtēm panāca 4:1, tomēr nākamajās septiņās minūtēs krievi demonstrēja krietni pārliecinošāku sniegumu – izrāviens 6:1 ļāva viņiem pārņemt vadību (7:5). Lai arī vēlāk Krievija ieguva +3, pārsvaru nosargāt neizdevās un puslaiku minimālā vadībā noslēdza Argentīna – 17:16. Otrajā puslaikā vadība mainījās vairākkārt, taču puslaika otrajā daļā argentīnieši atrāvās un pēc Djego Simoneta vārtiem Argentīna panāca jau 27:23. Tas izrādījās izšķirošais izrāviens un Argentīna izcīnīja uzvaru ar 30:27, kvalificējoties astotdaļfinālam.

Vācijas handbolisti ar 36:19 (18:8) pārspēja pastarīti Saūda Arābiju, izcīnot uzvaru D grupā. Savukārt cīņā par otro vietu Dānija tika galā ar Poliju – 31:27 (16:12).

Čīle 5 0 0 5 0 104:164

B apakšgrupā Tunisijai vietu astotdaļfinālā nodrošināja uzvara pār pastarīti Irānu, kas tika pārspēta ar 30:23. Pēc pirmā puslaika rezultāts gan bija neizšķirts, bet tad izpaudās tunisiešu pārākums.

Cīņā par otru vietu grupā un relatīvi vieglāku pretinieku Maķedonija ar 36:31 (16:16) pārspēja Austriju. Savukārt Horvātija, faktiski spēlējot ar otro sastāvu, tika pie piektās uzvaras, viegli apspēlējot Bosniju un Hercegovinu – 28:21 (17:8).

Horvātija 5 5 0 0 10 158:124
Maķedonija 5 4 0 1 8 153:138
Austrija 5 2 1 2 5 147:140
Tunisija 5 2 1 2 5 132:133
Bosnija 5 1 0 4 2 118:128
Irāna 5 0 0 5 0 127:172
Francija 5 4 1 0 9 143:128
Zviedrija 5 3 1 1 7 137:109