12.03.2014. 11:56
Lenzerhaidē (Austrija) sācies Pasaules kausa izcīņas pēdējais posms kalnu slēpošanā. Nobraucienā vīriešiem uzvaru izcīnīja Soču olimpisko spēļu čempions šajā disciplīnā, Matiass Maijers no Austrijas, bet Mazo kristāla globusu par uzvaru kopvērtējumā saņēma norvēģis Aksels Lunds Svindāls, kurš ir arī pretendents uz uzvaru PK kopvērtējumā.

Par sacensību galveno favorītu varēja uzskatīt norvēģi Akselu Lundu Svindālu, kurš jau garantējis uzvaru nobrauciena kopvērtējumā, bet turpina aktīvi cīnīties par Lielo kristāla globusu. Viņa tieši konkurenti bija Eriks Gajs no Kanādas, kurš ieņemt trešo vietu nobrauciena kopvērtējumā un uzvarēja iepriekšējās sacensībās, norvēģis Kjetils Jansrūds, kurš ir ceturtais, pieredzējušais amerikānis Bode Millers un vēl vairāki kalnu slēpotāji.

Nobrauciena trase bija izveidota pietiekami sarežģīta. Ar to netika galā pirmie divi startējušie, itālis Silvano Varetonī un austrietis Otmārs Streidingers. Uz vairākām minūtēm sacensības tika apturētas, bet tad ļoti labu rezultātu uzstādīja amerikānis Teds Ligetijs (1:30.10), izvirzoties vadībā. Ļoti tuvu tam, lai pārspētu Ligetiju, bija itālis Kristofs Innerhofers, bet finišā uzstādīja identisku laiku. Kārta pienāca olimpiskajam čempionam nobraucienā, Matiasam Maijeram no Austrijas. Viņš jau distances sākumā daudz zaudēja līderim, bet trases otrajā daļā sadeldēja 0.75 sekunžu pārsvaru un finišā pārspēja Ligetija un Innerhofera laiku par 0.11 sekundēm.

Pirmais, kurš nopietni apdraudēja Maijera līderpozīciju bija Kjetils Jansrūds. Norvēģis trases vidū pieļāva nelielas kļūdas, kas maksāja daudz laika un uz to brīdi ļāva ieņemt vien septīto pozīciju. Agresīvs trases augšā bija arī Bode Millers, pēc pus distances esot priekšā Maijeram 0.53 sekundes. Millers droši gāja uz pirmo vietu, bet vienā no pēdējiem pagriezieniem pieļāva rupju kļūdu, kas maksāja vietu ne vien labāko trijniekā, bet arī sešiniekā.

Ar 20. kārtas numuru uz starta stājās Aksels Lunds Svindāls. Līdzīgi kā Maijers, arī Svindāls lielu uzmanību pievērsa tieši trases lejasdaļas izbraukšanai. Šoreiz tas tik labi neizdevās, zaudējot līderim 0.20 sekundes un paliekot piektais. Drīz pēc tam startēja arī kanādietis Eriks Gajs, bet viņš veica vāju braucienu, nespējot pacīnīties pat par vietu labāko divdesmitniekā.

Ar to arī lielā cīņa par uzvaru šajās sacensībās bija galā, uzvaru izcīnot Soču olimpisko spēļu čempionam Matiasam Maijeram no Austrijas, kurš par 0.11 sekundēm apsteidza itāli Kristofu Innerhoferu un amerikāni Tedu Ligetiju. Uzreiz aiz labāko trijnieka palika itālis Peters Fils, abiem otro vietu ieguvušajiem kalnu slēpotājiem zaudējot 0.02 sekundes.

Mazo kristāla globusu par uzvaru nobrauciena kopvērtējumā oficiāli saņēma Aksels Lunds Svindāls, kurš sakrāja 570 punktus. Otro vietu ar 368 punktiem kopvērtējumā ieņēma Eriks Gajs, bet trešais palika austrietis Hannes Raihelts ar 360 punktiem. Tikmēr Pasaules kausa kopvērtējumā Svindālam izdevies atgūt vadību, par 41 punktu apsteidzot austrieti Marselu Hiršeru. Uz trešo vietu pakāpies amerikānis Teds Ligetijs, apsteidzot francūzi Aleksi Pinturo.