08.07.2016. 22:29
Eiropas U-19 čempionāta trešajā kvalifikācijas kārtā zaudējumu piedzīvoja Latvijas volejbolistes, kuras ar 1-3 atzina Slovēnijas valstsvienības pārākumu.

Latvijas volejbolistes dueli sāka pārliecinoši, pirmā seta vidū uzaudzējot piecu punktu pārsvaru, kuru izdevās noturēt līdz pat noslēgumam - 25:20. Arī otrajā setā mūsējās braši soļoja pretī panākumam un platam solim uzvaras virzienā, atrodoties vadībā ar 20:16. Tomēr notika lūzums, otro setu zaudējot ar 23:25.

Pēc šāda pavērsiena tika zaudēts arī trešais sets, kura otrajā pusē latvietes atradās vadībā ar divu punktu pārsvaru, un ceturtais, kurā mūsējām problēmas sagādāja gan serves uzņemšana, gan aizsardzība, gan uzbrukums. Tādējādi Slovēnijai tika zaudēts ar 1-3 (25:20, 23:25, 20:25 un 14:25). Rezultatīvākā ar 15 punktiem bija Īvaise Zaķe.

Nākamo spēli Andreja Odinokova vadītā komanda aizvadīs rīt, kad pulksten 19:00 tiksies ar Horvātijas vienaudzēm, kuras šodien ar 1-3 atzina Vācijas valstsvienības pārākumu.

Latvijas izlases sastāvā šajā kvalifikācijas turnīrā ir Diāna Černiševa, Marija Čerņavska, Inese Raciņa un Ērika Hudjakova (Daugavpils BJSS), Jekaterina Moskaļenko (Jūrmalas SS), Marta Levinska, Irbe Andike Lazda (RVS), Paula Nečiporuka, Petra Nečiporuka un Anija Jurdža (MSĢ/Kuldīgas novada SS), Anita Graudiņa (MSĢ/Ingunas Minusas VS), Īvaise Zaķe (MSĢ/Zvejniekciema vsk.). Šajā nedēļas nogalē komandai diemžēl nevarēs palīdzēt viena no otrās kārtas uzbrukuma līderēm Tīna Graudiņa, kura pašlaik aizvada CEV Satellite sērijas pludmales volejbola turnīru Rumānijā, Timišoarā.

Visas spēles ar Latvijas izlases dalību no Elektrum Olimpiskā centra tiešraidēs tiks demonstrētas Sportacentrs.com TV kanālā, kā arī interneta portālā.