03.06.2016. 10:52
Pēc Eiropas rallija čempionāta (ERČ) Azoru salu rallija pirmās dienas līderis ir ERČ čempions Kajetans Kajetanovičs, kuram tikai vienu sekundi zaudē SRT komandas ekipāža Ralfs Sirmacis/Artūrs Šimins.

Pirmajā dienā sportistiem bija jāveic pirmie četri ātrumposmi (31 kilometrs), no kuriem pēdējais bija superspeciālais. Uzreiz jāsāk ar to, ka cīņas starp vadošajiem braucējiem bija ļoti sīvas, jo pirmajos četros ātrumposmos pie uzvarām tika četri dažādi sportisti.

Pirmajā ātrumposmā ātrākais bija Kajetanovičs, kuram 0,2 sekundes zaudēja vietējais braucējs Rikardo Moura, bet 1,1 sekundi atpalika Sirmacis. Otrajā ātrumposmā ātrākais jau bija Moura, bet otrais palika Sirmacis.

Trešajā posmā ļoti ātrs bija Aleksejs Lukjaņuks, kurš dienas pirmajā posmā ieskrēja trases sienā un zaudēja vērtīgas sekundes. Sirmacis šoreiz trešais, Lukjaņukam zaudējot 15 sekundes. Visbeidzot pēdējā superspeciālajā posmā, kura laikā lija stiprs lietus, ātrākais bija Sirmacis.

Līdz ar to līderis pēc pirmās dienas ir Kajetanovičs, kuram sekundi zaudē Sirmacis, bet 3,7 sekundes atpaliek Lukjaņuks. Vēl viens SRT komandas pilots Rauls Jēts ieņem 19.vietu, bet Nikolajs Grjazins, kurš cīnās ERČ Junioru ieskaitē, vienā no ātrumposmiem pieļāva kļūdu un kopvērtējumā ieņem astoto vietu ERČ Junioru klasē.

Rallija otrajā dienā sportistiem būs jāveic seši ātrumposmi (80 kilometri).