04.01.2013. 12:24

Latvijas U-20 hokeja valstsvienība izšķirošajā cīņā par vietas saglabāšanu pasaules čempionāta augstākajā divīzijā piektdien sacenšas ar Vāciju. Lai saglabātu vietu elitē, Latvijai nepieciešama vienīgi uzvara. Spēles 3.trešdaļā rezultāts ir 1:3 Vācijas labā, vienīgos vārtus Latvijai guvis Lauris Rancevs.

Jau spēles 3.minūtē 2+10 soda minūtes par sitienu pretinieka galvas apvidū saņēma uzbrucējs Edgars Kurmis, tādējādi pirmais mazākums Latvijai. Kad tas sekmīgi izturēts, noraidās vācieši, dodot iespēju atklāt mača rezultātu. Tas gan izdevās vien 16.minūtē, kad precīzs pirmo reizi šajā čempionātā bija Lauris Rancevs. Pašā perioda izskaņā Ņikita Jevpalovs vēl izpelnījās divminūšu noraidījumu, tomēr pirmās 20 minūtēs ar minimālu pārsvaru noslēdza Leonīda Tambijeva vadītā Latvijas izlase.

Diemžēl jau otrās trešdaļas pirmajās sekundēs Ivaru Punnenovu pārspēja Tobiass Rīders, tādējādi rezultātu izlīdzinot. Perioda 6.minūtē uz noraidīto soliņa nonāca pa vienam Latvijas un Vācijas hokejistam, taču arī spēlējot četri pret četri rezultāts uz tablo nemainījās. Mača vidū Latvijas komanda palika mazākumā pēc Teodora Bļugera noraidījumu, un tas šoreiz maksāja zaudētus vārtus - Leons Draisaitls vairākumā izvirzīja vadībā vāciešus. Turpinājumā abas izlases apmainījās ar vairākiem noraidījumiem, bet 37.minūtē vienādos sastāvos jau nepatīkamo 1:3 panāca Kristians Kretšmans. Pēdējā minūtē mūsējiem vēl viens noraidījums par skaitliskā sastāva pārkāpumu. Otrajā periodā visai izteikta vāciešu dominance (metieni 22:6), tomēr Latvijai atlika 20 minūtes, lai glābtu šo spēli.

PČ hokejā U-20. Krievija, Ufa. Turnīrs par vietas saglabāšanu elitē.

Vācija - Latvija 3:1 (0:1; 3:0; 0:0)

Vārti: 15:25 Rancevs (Rosinskis, Ševčenko) 0:1; 20:06 Rīders (Draisaitls) 1:1; 30:30 Draisaitls (Kauns, Rīders, vair.) 2:1; 36:04 Kretšmans 3:1;

Vārtsargi: Marvins Kupers - Ivars Punnenovs

Metieni: 37-15

Soda minūtes: 6-24

Šajā čempionātā Latvija apakšgrupu turnīra četros mačos piedzīvoja četrus zaudējumus, bet ceturtdien pirmajā spēlē par palikšanu labāko komandu pulkā ar 3:5 (1:1, 0:2, 2:2) atzina Slovākijas izlases pārākumu.

Šobrīd "izkrišanas apakšgrupas" kopvērtējumā pirmā ir Somija ar sešiem punktiem divos mačos un vairs nevar zaudēt vietu spēcīgāko komandu sabiedrībā, pieci punkti divās cīņās ir Slovākijai, Vācija divos mačos izcīnījusi vienu punktu, bet Latvija pie punktiem nav spējusi tikt.

Latvijas un Vācijas cīņas uzvarētājs saglabās vietu augstākajā divīzijā, bet zaudētājam tā būs jāpamet.