24.05.2014. 16:26
Pirmajā pasaules čempionāta pusfinālu cīņā sestdien tiekas Krievijas un Zviedrijas hokeja izlases. Mača tiešraidi iespējams vērot TV3 un portālā tvplay.lv

Spēles 3.trešdaļā rezultāts ir 3:1 Krievijas labā.

Vārtus Zviedrijai jau 19.sekundē guva Oskars Mollers, kurš pēc krievu aizsargu kļūdas izgājienā pret vārtsargu Sergeju Bobrovski izrādījās pārāks. Tūdaļ pat Krievija deva iespēju zviedriem arī vairākumā, bet šo dāvanu pasaules čempioni neprata izmantot. Perioda turpinājumā ripu vairāk kontrolēja zviedri, kuri aktīvi presingoja krievu hokejistus un spēja nosargāt vārtus arī divos mazākumos. Tikmēr 14.minūtē diezgan nesaprotamu kļūdu pieļāva Zviedrijas vārtsargs Anderss Nilsons, nokrītot uz ledus, bet Sergejs Plotņikovs to prata izmantot, raidot ripu vārtu augšējā stūrī. Dažas minūtes vēlāk vienatnē pret vairākiem zviedru hokejistiem vārtus spēja gūt Sergejs Širokovs, ar labu plaukstas metienu pārspējot Nilsonu. Atlikušajās divās minūtēs Zviedrija tika pie vairākuma, bet 45 sekundes piecatā pret četriem bija jāspēlē otrā perioda ievadā - bez panākumiem.

Otrajā periodā spēli savās rokās ņēma Krievija, tas notika arī pateicoties vēl diviem zviedru noraidījumiem, kurus gūtos vārtos krievi gan nepārvērta. Tiesa, aizsargs Antions Belovs izcēlās uzreiz pēc tam 32.minūtē, ar precīzu tālšāvienu panākot jau komfortablāko 3:1 pirms trešās trešdaļas.

Trešo periodu zviedriem nācās sākt mazākumā pēc Matiasa Ekholma noraidījuma otrā perioda izskaņā.

Apakšgrupu turnīra labākā komanda Krievija pusfinālu sasniegusi pirmo reizi kopš 2012.gada, kad kļuva par čempioniem. Krievi Minskā nav zaudējuši nevienā no astoņiem mačiem, kopumā ielaižot vien septiņas(!) ripas. Ceturtdaļfinālā Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa vadītā vienībā ar 3:0 pārspēja Franciju. Komandas lielākais trumpis ir uzbrukums (34 gūti vārti jeb 4,25 mačā), kuru pastiprinājis arī NHL spēlētājs Jevgēņijs Malkins (1+1 mačā ar Franciju), bet vārtos lielisks Sergejs Bobrovskis - vidēji viena ielaista ripa un 95,45% atvairītu metienu. Turnīra rezultatīvākais hokejists ir Rīgā dzimušais Viktors Tihonovs (7+8). Vai Znarokam&Co jau pirmajā mēģinājumā izdosies aizvest komandu līdz finālam?

Tikmēr arī pašreizējie pasaules čempioni zviedri, kuri pusfinālā spēlēs piekto reizi sešu gadu laikā, aizvada teicamu turnīru. Pārsvarā no pašmāju klubiem (+seši laukuma spēlētāji un divi vārtsargi no NHL) veidotā izlase astoņos mačos piedzīvojusi tikai vienu zaudējumu - un to pašu papildlaikā Kanādai. Ceturtdaļfinālā tikai mača beigās izdevās salauzt mājinieku baltkrievu pretestību - pie rezultāta 2:2 aizsargs Matiass Ekholms vispirms nopelnīja bullīti uz saviem vārtiem, kuru mājinieki nerealizēja, bet minūti vēlāk pats grēkāzis guva skaistus uzvaras vārtus.

Pasaules čempionātos abas komandas pēdējo reizi tikās 2012.gadā, kad apakšgrupā Krievija uzvarēja pārliecinoši ar 7:3.