09.05.2015. 15:56
Kārtējās uzvaras pasaules hokeja čempionātā Čehijā sestdien izcīnīja galvenās favorītes Krievija un Kanāda.

Kanādieši A grupas mačā tikai ar 4:3 (2:1, 1:0, 1:2) apspēlēja Franciju, lai gan mača gaitā atradās vadībā ar 2:0 un 3:1. Lielāko intrigu spēlē Francija panāca trešā perioda ievadā, kad 35 sekunžu laikā Joriks Treijē un Damjens Flerī guva divus vārtus un panāca 3:3. Spēles 50.minūtē kanādieši tomēr guva uzvaras vārtus, kad savu otro ripu mačā iemeta Džordans Eberle. Jāpiebilst, ka metienu attiecība šajā spēlē bija 43-21 Kanādas labā. Tieši pirms gada Francija apspēlēja kanādiešus pēcspēles metienos - 3:2.

Kanāda tādējādi šajā čempionātā uzvarējusi visās piecās spēlēs, atrodoties pārliecinošā A grupas vadībā ar maksimālajiem 15 punktiem.

Kopvērtējumā seko Zviedrija ar 11 un Čehija ar 10 punktiem, Šveicei ir astoņi, Vācijai - seši, Francijai trīs, bet Austrijai un Latvijai pa diviem punktiem.

B grupā Krievija ar 7:0 (1:0, 3:0, 3:0) sagrāva Baltkrieviju, sagādājot pretiniekiem pirmo zaudējumu pamatlaikā. Uzvarētāju labā vārtus guva septiņi dažādi hokejisti, seši no viņiem (Artemijs Panarins, Jevgēņijs Malkins, Jevgēņijs Dadonovs, Iļja Kovaļčuks, Vadims Šipačovs un Vladimirs Tarasenko) nopelnīja arī pa rezultatīvai piespēlei. Visus 13 baltkrievu metienus atvairīja Sergejs Bobrovskis.

B grupas kopvērtējumā Krievija ar 12 punktiem nostājās līdzās ASV, tomēr amerikāņi uzvarējuši savstarpējā mačā, tādēļ ir līderi. Seko baltkrievi ar 10 punktiem, Somija (9), Slovākijai ir septiņi, Norvēģijai - seši, Dānijai viens punkts, bet Slovēnija kā vienīgā čempionātā cīnās bez punktiem.

Plkst. 17.15 sekos vēl divi mači. A grupā Prāgā Austrija pastarīšu duelī spēkosies ar Latviju, bet B grupā Ostravā Somija sacentīsies ar slovākiem.

Pirmās četras komandas no katras grupas kvalificēsies ceturtdaļfinālam, bet pēdējo vietu īpašnieki elites divīziju atstās.