15.05.2013. 20:17

Trešdien, 15. maijā, Kazaņā un Kauņā sākās VTB līgas ceturtdaļfināli. Kazaņas "Unics" pirmajā spēlē līdz trīs uzvarām savā laukumā atzina Krasnodaras "Lokomotiv-Kubaņ" pārākumu. Ceturtdien paredzētas pirmās cīņas Maskavā un Himkos.

Eiropas kausa ieguvēji no Krasnodaras pirmajā ceturtdaļfināla spēlē Kazaņā izpildīja pirmo taktisko uzdevumu, atņemot pretiniekiem mājas laukuma priekšrocības. Jevgeņija Pašutina trenētie basketbolisti panākuma pamatus ielika pirmajā pusstundā, kuru uzvarēja ar deviņpadsmit punktu pārsvaru – 50:69.

Trīsdesmit ceturtās minūtes sākumā pēc centra spēlētāja Aleksa Mariča metiena “Lokomotiv-Kubaņ” atrāviens sasniedza pat divdesmit divus punktus – 53:75. Saspēles vadītājs Niks Kalatess uzvaras grozu guva pusminūti agrāk. Mājinieki paspēja atbildēt ar deviņpadsmit punktiem, taču tuvāk par mīnus septiņi (72:79) netika.

2011. gadā Pašutins kopā ar “Unics” uzvarēja Eiropas kausa izcīņā, nodrošinot klubam ceļazīmi uz Eirolīgu. Divas sezonas vēlāk treneris līdzīgu darbu paveica Krasnodaras komandas priekšgalā. Krievijas čempionātā “Lokomotiv-Kubaņ” divas reizes atzina “Unics” pārākumu, taču finālu sākumā piepildījusies Kazaņas trenera Staņislava Jerjomina prognoze, ka maijā pretinieki laukumā dosies daudz labākā formā.

Unics: Eidson 19, Kaimakoglou 12, Šabalkins 12, Chatman 11, Veremejenko 8, Sergejevs 4, Lyday 2, Vougioukas 2, Antipovs 2, Samoiļenko; Zamanskis, Zvarikins.Lokomotiv-Kubaņ: Calathes 20 (4ab, 4rp, 5ip, 4pb), Ļihodejs 19, Grigorjevs 10, Kalnietis 8 (4rp), Šeleketo 6, Hendrix 6, Brown 4, Marič 4, Zubkovs 3; Savrasenko, Jasaitis, Šuhovcovs.

Izmantotie resursi:Главная | Единая Лига ВТБ

Vieglatlētikas klubs Viļāni, biedrība Kultūras laukums 9, Viļāni, Viļānu n., LV-4650