27.06.2015. 09:05
Pasaules kausā sievietēm futbolā noskaidrotas pirmās divas pusfināla dalībnieces. Pirmajā pusfinālā Vācija pēcspēles sitienos ar 5:4 uzvarēja Franciju (pamatlaikā 1:1), bet ASV ar 1:0 uzveica Ķīnu.

Jau ceturtdaļfinālā krustojās divu favorītu ceļi. Gan Vācija, gan Francija turnīru aizvadīja teicami un daudziem par apbēdinājumu vienai no komandām šī bija pēdējā spēle šajā Pasaules kausā. Komandas spēkos bija ļoti līdzīgas, laukumā valdīja spraiga cīņa un ne viena, ne otra nespēja pretiniecēm uzspiest savu spēli. Bīstami momenti bija pie abu komandu vārtiem, bet pirmā pie vārtu guvuma tika Francijas izlases spēlētāja Luisa Neciba, kura atklāja rezultātu 51. minūtē ar sitienu no soda laukuma pusapļa. Tikai sešas minūtes pirms pamatlaika beigām Vācijas izlasei izdevās izlīdzināt rezultātu, no 11 metru soda sitiena nekļūdīga bija Selia Šašiča. Pamatlaikā un pagarinājumā rezultāts nemainījās un tika aizvadīta pēcspēles 11 metru sitienu sērija, kurā pārāka izrādījās Vācijas izlase. Vienīgo pēcspēles sitienu nerealizēja Klēra Lavogeze, viņas sitienu atvairīja vācu vārtsardze.

Kārta Vācija Rez. Francija
1. Beringere 1:1 Tinī
2. Laudere 2:2 Abilī
3. Petera 3:3 Neciba
4. Marozana 4:4 Renarda
5. Šašiča 5:4 Lavogeze

Atšķirībā no pirmā ceturtdaļfināla, šajā pārī bija viens izteikts favorīts un tā bija ASV izlase. Amerikānietes jau no mača pirmajām minūtēm devās bīstamos uzbrukumos, kamēr ķīniete spēlēja no aizsardzības meklējot veiksmi pretuzbrukumos. Pēc puslaika pārtraukuma amerikānietēm izdevās uzlauzt Ķīnas aizsardzību, kad no centrējuma netveramu sitienu izpildīja Kali Loida. Pēc zaudētajiem vārtiem komandas mainījās lomām, uzbrukumā devās Ķīna, bet ASV komanda gaidīja izdevības pretuzbrukumos. Ķīnas izlases uzbrukumi nebija bīstami un ASV vārtsardze viegli tika ar tiem galā. ASV izlase bija tuvāk otrajiem gūtajiem vārtiem, nekā Ķīna izlīdzinājumam. 30. jūnijā ASV mērosies spēkiem ar Vācijas izlasi.