17.11.2014. 17:33
Vakar Vīnē pasaules čempionātā Standartdejās (ST) grupā savu labāko rezultātu sasniedza Latvijas reitinga līderi Andrejs Rogovenko un Anna Vorončuka, kuri 80 deju pāru konkurencē ieguva 15.vietu. Par pasaules čempioniem kļuva Simone Segatore un Anete Sudola no Vācijas, bet pēc deviņu gadu pārtraukuma Lietuvu finālā ieveda un bronzas medaļas izcīnīja Evaldas Sodeika un Ieva Zukauskaite.

Pēc dažiem pieticīgiem rezultātiem pēdējā mēneša laikā dažādos Pasaules Sporta deju federācijas (WDSF) reitinga turnīros ļoti veiksmīgi pasaules čempionātā Austrijas galvaspilsētā nostartējuši Andrejs Rogovenko un Anna Vorončuka, kuri šobrīd pasaules reitingā ieņem 26.vietu. Trešajā kārtā ceturtdaļfinālā viņi labāk nodejoja pēdējās divas dejas Lēno Fokstrotu un Kvikstepu un pakāpās uz 15.vietu, kas ir viņu labākais rezultāts pasaules čempionātos. Mūsu pāris pēc jaunās vērtēšanas sistēmas piecās dejās ieguva 167,53 balles, un tikai 0,8 punkti pietrūka līdz pusfinālam Līdz šim Andrejs ar Annu trīs reizes ir bijuši 18.vietā, bet pagājušā gadā tika iegūta 16.vieta. Otrs mūsu pāris Edgars Līnis un Elīza Ancāne, kuri pēdējos divus gadus pasaules un Eiropas čempionātos bijuši ļoti tuvu A.Rogovenko/A.Vorončukai, šoreiz saviem konkurentiem zaudēja daudz vairāk. Edgars ar Elīzu palika uzreiz aiz ¼ fināla un ieņēma 26.vietu, par 10 vietām uzlabojot 2012.gada rezultātu, bet par 7 atpaliekot no pagājušajā gadā sasniegtā. Viņiem tikai viens punkts pietrūka līdz ceturtdaļfinālam, kur starp citu, kā pēdējie iekļuva Andrejs un Anna.

Pagājušā gada uzvarētāji E. Valeri/ T.Kehleta no Dānijas pēc pirmās vietas izcīnīšanas šā gada martā Eiropas čempionātā uzreiz pārgāja profesionāļos, un līdz ar to tituls bija brīvs. To izmantoja pagājušā gada otrās vietas ieguvēji Simone Segatore un Anete Sudola, pirmo reizi kļūstot par pasaules čempioniem. Tuvu Vācijas pārim bija un otro vietu ieguva bieži Latvijā „Baltic Grand Prix” startējošie Krievijas dejotāji Dmitrijs Žarkovs un Olga Kuļikova, kuri pēc piecu gadu pārtraukuma bija tikai vienīgie kaimiņzemes pārstāvji fināla sešiniekā. Par lielisku panākumu baltiešiem parūpējās Lietuvas čempioni Evaldas Sodeika un Ieva Zukauskaite, kuri ne tikai pirmo reizi iekļuva finālā pasaules čempionātā, bet pirmo reizi izcīnīja medaļas. Pēdējo reizi Lietuva pie medaļām tika 2005.gadā, kad Arunas Bižokas un Edīte Danjute arī bija trešie. Taču toreiz pasaules otrā pāra un uz uzvaru pretendējošo lietuviešu rezultātu nevarēja uzskatīt par panākumu.

Šā gada Eiropas čempionāta finālistiem un 6.vietas ieguvējiem Vaidotam Lācītim un Veronikai Golodņevai (Lietuva), kuri pirms divām nedēļām pārliecinoši uzvarēja „Latvia open”, Vīnē nācās samierināties ar 7.vietu tūdaļ aiz fināla. Igaunijas čempioni Andress Līvs un Kristīna Vaha ierindojās 18.vietā, bet tikai 20.vietu ieņēma labu sniegumu rādošie Polijas pāris Dariušs Mika ar latviešu meiteni Madara Freiberga, kuri Eiropā pat iekļuva pusfinālā un izcīnīja 12.vietu.

Andreja un Annas 15.vieta ir trešais labākais Latvijas rezultāts ST dejās pasaules čempionātos. Divas reizes mūsu valsts šajā deju programmā ir pārstāvēta pusfinālā, kad 2005.gadā Edgars Gasjūns/Jeļena Samuilova izcīnīja 13.vietu un 2008.gadā Andželo Madonia/Jeļena Samuilova ieguva 12.vietu.

Kultūras, mākslas un izglītības centrs ArtLab Kultūras, mākslas un izglītības centrs ArtLab Maskavas iela 260, Rīga, LV-1063