15.02.2015. 13:05
Siguldā notiekošajā 45.FIL pasaules čempionātā kamaniņu sportā svētdien vīriešu sacensībās uzvaru izcīnīja krievu sportists Semjons Pavļičenko, atņemot titulu tā iepriekšējam īpašniekam Fēliksam Loham. No latviešiem labākais ir Riks Kristens Rozītis, kurš ieņēma 10. vietu, bet U23 konkurencē palika otrais.

Kā pirmais no mājiniekiem startēja Riks Kristens Rozītis un 20 gadus vecais sportists uzrādīja uz to brīdi desmito ātrāko laiku. Savu pozīciju Rozītis arī nosargāja un pēc pirmajiem braucieniem bija ātrākais no Latvijas pārstāvjiem. Ināram Kivleniekam turpinājās neizteiksmīgā sezona - pēc pirmā brauciena savā mājas trasē mūsu nosacītais līderis bija vien 14. pozīcijā.

Arī Artūrs Dārznieks nespēja iepriecināt, neiekļūstot labāko divdesmitniekā (22.), savukārt gados jaunais Kristers Aparjods, kurš startēja kā 31., uzrādīja 26. rezultātu un otrajam braucienam nekvalificējās. Kritienu pirmajā braucienā piedzīvoja ukrainis Antons Dukahs, kurš startēja tieši pirms Aparjoda.

Vadībā pēc pirmā brauciena bija krievu sportists Semjons Pavļičenko, kurš tuvāko sekotāju Dominiku Fišnalleru apsteidza par divām sekundes tūkstošdaļām. Trešais bija astoņkārtējais pasaules čempions (vīru sacensībās četri tituli), titula aizstāvētājs un Pasaules kausa kopvērtējuma līderis Fēlikss Lohs, kurš atpalika vēl par 0,016 sekundēm.

Artūrs Dārznieks otrajā braucienā krietni uzlaboja savu sniegumu,un tas atspoguļojās arī rezultātā, laiku uzlabojot par gandrīz pussekundi. Dārznieks pacēlās par sešām pozīcijām un čempionātā ieņēma 16. vietu. Inārs Kivlenieks rupji kļūdījās jau pirmās virāžas ieejā un savu pozīciju nenosargāja, paliekot 14. vietā. Riks Kristens Rozītis zaudēja divas pozīcijas, taču palika kā labākais un stabilākais no Latvijas sportistiem - 12. pozīcija. U23 ieskaitē Rozītis izcīnīja sudraba godalgu aiz Aleksandra Peretjagina.

Uzvaru izcīnīja Pavļičenko, lai gan Lohs nebija tālu no tā, lai atgūtu pirmajā zaudēto. Dominikam Fišnalleram pagalam nesekmīgs otrais brauciens, tika zaudēts gan Rozītim, gan arī Kivleniekam un vieta ārpus labāko desmitnieka. Līdz ar to bronzu izcīnīja austrietis Volfgangs Kindls. Labu otro braucienu aizvadīja amerikānis Kriss Meizdzers, kurš uzrādīja ceturto laiku, bet summā pacēlās uz sesto pozīciju.