24.05.2014. 20:07
Pirmajā pasaules čempionāta pusfinālu cīņā sestdien Minskā Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa vadītā Krievijas hokeja izlase ar 3:1 (2:1, 1:0, 0:0) apspēlēja pasaules čempionus zviedrus, tādējādi sasniedzot turnīra finālu.

Tikmēr otrā pusfinālā Somijas izlase pēc 2.perioda ar 2:0 uzvar Čehiju. Vārtus guvuši Jori Lehtera un Jarko Immonens.

Krievija iesoļo finālā, zviedri noliek čempionu pilnvaras

Vārtus Krievijas labā guva Sergejs Plotņikovs, Sergejs Širokovs un Antons Belovs, bet zviedriem izcēlās Oskars Mollers. Tikmēr Sergejs Bobrovskis Krievijas vārtos tika galā ar 22 zviedru metieniem. Pa divām rezultatīvām piespēlēm uzvarētāju sastāvā Jevgēņijam Medvedevam un Danisam Zaripovam.

Vārtus Zviedrijai jau 19.sekundē guva Oskars Mollers, kurš pēc krievu aizsargu kļūdas izgājienā pret vārtsargu Sergeju Bobrovski izrādījās pārāks. Tūdaļ pat Krievija deva iespēju zviedriem arī vairākumā, bet šo dāvanu pasaules čempioni neprata izmantot. Perioda turpinājumā ripu vairāk kontrolēja zviedri, kuri aktīvi presingoja krievu hokejistus un spēja nosargāt vārtus arī divos mazākumos. Tikmēr 14.minūtē diezgan nesaprotamu kļūdu pieļāva Zviedrijas vārtsargs Anderss Nilsons, nokrītot uz ledus, bet Sergejs Plotņikovs to prata izmantot, raidot ripu vārtu augšējā stūrī. Dažas minūtes vēlāk vienatnē pret vairākiem zviedru hokejistiem vārtus spēja gūt Sergejs Širokovs, ar labu plaukstas metienu pārspējot Nilsonu. Atlikušajās divās minūtēs Zviedrija tika pie vairākuma, bet 45 sekundes piecatā pret četriem bija jāspēlē otrā perioda ievadā - bez panākumiem.

Otrajā periodā spēli savās rokās ņēma Krievija, tas notika arī pateicoties vēl diviem zviedru noraidījumiem, kurus gūtos vārtos krievi gan nepārvērta. Tiesa, aizsargs Antions Belovs izcēlās uzreiz pēc tam 32.minūtē, ar precīzu tālšāvienu panākot jau komfortablāko 3:1 pirms trešās trešdaļas.

Trešo periodu zviedriem nācās sākt mazākumā pēc Matiasa Ekholma noraidījuma otrā perioda izskaņā. Pēc tam čempioni metās uzbrukumā, vairākās epizodēs sagādājot pamatīgas galvassāpes krievu aizsardzībai un Bobrovskim. Perioda vidū Zviedrijai arī trešais skaitliskais vairākums spēlē, taču to drīz vien pārtrauca pašu noraidījums. Divarpus minūtes līdz pamatlaika beigām Zviedrijas galvenais treneris Pērs Morts sasauca savējos uz apspriedi, pēc tam mainot arī vārtsargu Nīlsenu pret sesto laukuma spēlētāju. Pusotru minūti pirms mača beigām zviedri gan pārspēja Bobrovski, tomēr šajā epizodē tika izgrūsti vārti. Atlikušajā laikā Krievija prata panākumu nosargāt, pirmo reizi kopš 2012.gada sasniedzot finālu.

Somija - Čehija

Spēli krietni labāk uzsāka Somija, Jori Lehteram 9.minūtē atklājot rezultātu pēc pretspēlētāja apspēlēšanas. Somiem bija vēl vairākas labas iespējas pārspēt Aleksandru Salāku, tomēr pēc spēlētām 20 minūtēm uz tablo minimāls pārsvars 1:0. Perioda gaitā pretinieki neizmantoja pa iespējai skaitliskajā vairākumā.

Otrajā perioda nedaudz aktivizējās čehi, taču divi neizmantoti vairākumi pirmajās 10 minūtēs atspēlējās uz tablo - Čehija palika mazākumā un Jarko Immonens no vārtu priekšas raidīja ripu starp Salāka kājsargiem. Perioda otraj;a pusē labas iespējas izcelties bija abām komandām, lai gan somi bija tuvāk trešo vārtu guvumam. Čehijai atlika 20 minūtes, lai censtos atspēlēties no divu ripu deficīta.

Pasaules čempionātos abas komandas pēdējo reizi tikās 2012.gadā, kad čehi Somijas līdzjutēju priekšā uzveica pretiniekus ar 3:2, tiekot pie bronzas medaļām.