11.12.2014. 13:07
Pirmās formulas (F-1) komanda McLaren ceturtdien oficiāli apstiprināja, ka tai pievienojies divkārtējais pasaules čempions spānis Fernando Alonso, bet viņa komandas biedrs būs 2009.gada pasaules čempions brits Džensons Batons.

Pilna vērsija:

, Diena.lv, Sports

Tikmēr dānis Kevins Magnusens, kurš šogad McLaren sastāvā debitēja F-1, būs vienības rezerves un testu pilots.

"Pievienojos McLaren komandai ar lielu entuziasmu un sapratni, ka labu rezultātu sasniegšanai, iespējams, būs nepieciešams laiks. Pēdējā gada laikā esmu saņēmis vairākus piedāvājumus, tostarp ļoti vilinošus, taču vairāk nekā pirms gada McLaren ar mani sazinājās un aicināja iesaistīties tās apvienošanās projektā ar Honda dzinējiem, kas savulaik komandai ļāva dominēt F-1," izteicās Alonso.

Kā zināms, šī sezona bija pēdējā, kad McLaren sadarbojās ar savu ilglaicīgo dzinēju piegādātāju Mercedes - no nākamās sezonas komanda atsāks sadarbību ar Honda, kas tai laikā no 1988. līdz 1991.gadam atnesa četrus čempiontitulus.

Tikmēr McLaren komandas vadītājs Rons Deniss izteicās, ka vienības rīcībā ir pašreiz labākais pilotu tandēms F-1 čempionātā.

Iepriekš komanda ilgu laiku nevarēja izlemt, kurš būs tās otrais pilots - pieredzējušais Batons vai šīs sezonas debitants Magnusens. Tomēr ceturtdien kļuvis skaidrs, ka priekšroka dota britam, lai gan pirms tam bija pretēja informācija.

"Ar Alonso vienojāmies jau labu laiku iepriekš, taču negribējām to publiski paziņot, kamēr nebijām tikuši skaidrībā par otru pilotu. Vairāku iemeslu dēļ sarunas ar Batonu norisinājās ilgu laiku, taču nu viss ir nokārtojies. Džensons ir pilnībā lojāls McLaren un F-1, turklāt alkst uzvarēt," sacīja Deniss.

Raidsabiedrība BBC vēsta, ka Alonso noslēdzis līgumu uz diviem gadiem ar iespēju to pagarināt vēl par vienu. Ja nākamsezon McLaren neveiksies, spānis gan būs tiesīgs komandu atstāt. Tikmēr Batons, visticamākais, pagarinājis līgumu ar vienību uz vienu sezonu.

Pašlaik 33 gadus vecais Alonso, kuru no nākamās sezonas Ferrari rindās aizstās četrkārtējais pasaules čempions Sebastjans Fetels, jau iepriekš braucis McLaren komandā, pārstāvot to 2007.gadā, taču nespēja sastrādāties ar toreiz vienībā braukušo britu Lūisu Hamiltonu.

Alonso par pasaules čempionu kļuva 2005. un 2006.gadā, pārstāvot Renault komandu. Savas karjeras laikā viņš braucis arī Minardi rindās.

Šobrīd 34 gadus vecais Batons F-1 karjeras laikā kopš 2000.gada piedalījies 266 sacīkstēs, svinot 15 uzvaras, bet astoņas reizes startējis no pirmās pozīcijas. Šogad viņš ar 126 punktiem kopvērtējumā izcīnīja astoto vietu.

Tikmēr 22 gadus vecais Magnusens savā debijas sezonā 2014.gadā tika pie 55 punktiem, kas kopvērtējumā deva 11.vietu.

Pēdējo sezonu laikā McLaren nevar lepoties ar augstvērtīgiem sasniegumiem, taču tā nākamajā gadā grasās atkal sacensties ar Honda dzinējiem, aizstājot līdzšinējos Mercedes.Latvijas Speciālā olimpiāde R.Feldmaņa 11, Rīga, LV-1014
Ginijatuļina Elvīra Ginijatuļina ElvīraMākslas vingrošana, Spēka Triscīņa, Fitness, Bodibildings, Pilates, Ārstnieciskā vingrošana
FTA
Reģistrēties