18.07.2012. 21:00

Latvijas U-20 basketbola izlase trešdien Slovēnijā izdarīju visu no saviem spēkiem atkarīgo, pārliecinoši ar 94:78 apspēlējot spēcīgos Itālijas vienaudžus Eiropas čempionāta grupu turnīra otrā posma pēdējā spēlē. Tādējādi Latvija F grupā tika pie divām uzvarām un neatkarīgi no Slovēnijas - Spānijas spēles rezultāta iekļuva ceturtdaļfinālā. Lieliski nospēlēja Latvijas līderu duets Jānis Timma (25 punkti) un Ojārs Siliņš (22), bet Artūram Bricim 18.

Mača sākumā Latvija ātri iekrāja pārsvaru (11:5), esot vadībā arī pēc spēlētām 10 minūtēm (19:14). Lieliski aizvadītās otrā ceturtdaļas beigas nodrošināja visai pieklājīgu +17 pārsvaru pēc puslaika (47:30). Arī turpinājumā cīņas gaitu kontrolēja latvieši, pirms pēdējās ceturtdaļas esot vadībā ar 71:47. Atlikušajā laikā Itālijai nebija nekādu izredžu uz panākumu un Latvija svinēja otro uzvaru pēc kārtas – 94:78.

Latvija pārliecinoši cīnījās zem groziem (37:23, uzbrukumā 11 atlēkušās bumbas), tāpat lieliski meta no tālās distances (11/24), bet pieļāva 17 kļūdas.

Talkā Latvijai šoreiz nāca dienvidu kaimiņi lietuvieši, kuri ar 76:45 sagrāva Turciju, tādējādi nodrošinot vietu ceturtdaļfinālā Latvijai. Pārējie ceturtdaļfinālisti kļūs zināmi pēc vēlās vakara spēles starp Slovēniju (vieta 1/4 finālā jau garantēta) un Spāniju.

Papildināta visa ziņa, precizēts virsraksts!