14.05.2013. 18:55

Latvijas hokeja valstsvienība pasaules čempionāta apakšgrupu turnīra pēdējā, septītajā, spēlē, šodien sacenšas ar Somijas valstsvienību, taču vairs nespēs kvalificēties sacensību ceturtdaļfinālam. Tas kļuva zināms pēc tam, kad dienas pirmajā H grupas spēlē Slovākija ar 4:1 uzveica ASV, rezervējot sev pēdējo pieejamo vietu izslēgšanas turnīrā. Latvija čempionātā ierindosies ne augstāk kā 9.vietā, bet ne zemāk par trīspadsmito - viss atkarīgs no rezultāta pret Somiju un pārējo maču iznākumiem.

Vladimira Vujteka vadītā Slovākijas izlase pirmos vārtus guva jau mača 15.sekundē, kad izcēlās Branko Radivojevičs, bet jau 4.minūtē uz tablo 2:0 pēc Martina Barteka precīzā raidījuma. Otrā perioda vidū Bens Bišops ASV vārtos kapitulēja trešo reizi, kad vairākumu realizēja Renē Vidarenijs, bet amerikāņi perioda pēdējās sekundēs vienu ripu atguva. Ar gūtiem vārtiem izcēlās ikdienā AHL spēlējošais uzbrucējs Denijs Kristo. Trešajā periodā amerikāņi darīja visu iespējamo, lai atspēlētos, taču teicami vārtos darbojās slovāks Rastislavs Staņa. Piedevām pašā mača izskaņā jaunais uzbrucējs Marko Daņo jau tukšajā amerikāņu cietoksnī raidīja ceturto ripu - slovāku uzvara ar 4:1 un ceļazīme uz izslēgšanas turnīru kabatā.

Līdz ar to Slovākija septiņās H grupas spēlēs tikai pie 10 punktiem un kā pēdējie nodrošināja vietu ceturtdaļfinālā. ASV, Somija un Krievija H grupā jau iepriekš nodrošinājušas pirmās trīs vietas, taču  ceturtdaļfinālu pāri kļūs zināmi šovakar, kad savu pēdējo spēli aizvadīs somi.

Vēl vienā H grupas spēlē Vācija mača papildlaikā ar 3:2 pieveica Franciju, grupas noslēgumā ieņemot 5.vietu.

Mačs starp Latviju un Somiju Helsinkos sāksies plkst.20.15. To tiešraidē būs iespējams vērot kanālos TV3, TV5 un "Viasat Sport Baltic" (VSB).

Latvijas hokeja izlase pasaules čempionātos līdz šim Somiju nekad nav spējusi pieveikt, bet vistuvāk bija abu komandu pēdējā mačā. Pirmajā tikšanās reizē 1998.gadā Latvija cieta neveiksmi ar 0:6, 2005.gada pasaules čempionātā abas komandas nospēlēja neizšķirti 0:0, bet 2006.gadā Rīgā Latvija kapitulēja ar 0:5.

Pirmos vārtus Latvijas izlase spēja gūt vien 2008.gadā, kad piekāpās pretiniekiem ar 1:2, bet 2011.gadā zaudēja vien pēcspēles metienos ar 2:3.

Tikmēr Stokholmas grupā intriga mazāka. Pirmajās trijās vietās atrodas Šveice, Kanāda un Zviedrija, bet pēdējo ceļazīmi uz ceturtdaļfinālu savstarpējā spēlē sadalīs Norvēģija un Čehija.

Savukārt Slovēnija un Austrija jau zaudējušas vietu pasaules čempionāta augstākajā divīzijā. Tās nākamajā sezonā nomainīs Itālija un Kazahstāna.