27.09.2013. 15:56
Ar zaudējumu pret Habarovskas Amur (1:2) piektdien sezonas tālāko izbraukumu sāka Rīgas Dinamo hokejisti. Vienīgos vārtus rīdziniekiem guva Marsels Hosa, bet Amur labā izcēlās Jakubs Petružaleks un Deniss Ježovs. Lielisku maču aizvadīja Amur vārtsargs Aleksejs Murigins, likvidējot neskaitāmus bīstamus momentus pie saviem vārtiem un atvairot 28 rīdzinieku metienus. Divus mačus pēc kārtas pamalaikā rīdzinieki šosezon zaudējuši pirmo reizi. Izbraukumu Dinamo svētdienas rītā turpinās Vladivostokā pret līgas debitantiem Admiral, kuri piektdien sagādājuši pārsteigumu, pirmajā mājas spēlē ar 4:2 uzveicot Maskavas CSKA.

Spēlei pret Habarovskas Amur treneri pieteica 22 spēlētājus (divus vārtsargus, 7 aizsargus un 13 uzbrucējus); sastāvā atgriezās Georgijs Pujacs, Krišjānis Rēdlihs un Roberts Bukarts.

Komanda uz Habarovsku atlidoja spēles rītā. Treneri pamainīja visus aizsargus pārus, kā arī divus uzbrucēju trijniekus. No līdz atbraukušajiem rezervē palika Sedlāčeks, Laviņš, Reķis, Polāks un Upītis.

Dinamo nokļuva iedzinējos jau spēles 4.minūtē, kad Telkvista atsisto ripu no tuva attāluma vārtos raidīja Amur čehu uzbrucējs Jakubs Petružaleks. Arī turpnājumā Habarovskas hokejisti uzbruka aktīvāk un noraidījumu izpelnījās dinamiešu aizsargs Kristaps Sotnieks, bet mazākuma laikā uz noraidīto soliņa devās arī Georgijs Pujacs. Rīdziniekiem gan izdevās izturēt arī trijatā un Amur nespēja realizēt lielo vairākumu. Pirmajā periodā mājinieki pa Dinamo vārtiem izdarīja kopumā 19 metienus, kamēr rīdzinieki Muriginu traucēja vien trīs reizes.

Otrā perioda sākumā Dinamo hokejisti manāmi aktivizējās, jau krietni biežāk viesojoties pie pretinieku vārtiem, kamēr Amur centās atbildēt ar asiem pretuzbrukumiem. Drīz vien aktivitāte deva pirmos augļus un perioda vidū Marsels Hosa no pašas vārtu priekšas raidīja ripu starp Murigina kājsargiem, panākot 1:1! Uzreiz pēc tam Amur hokejists saņēma divas soda minūtes par klupināšanu, ļaujot pirmo reizi mačā rīdziniekiem izmēģināt spēkus vairākumā. Spēlējot piecatā pret četriem, rezultātu gan mainīt neizdevās, taču arī pēc tam rīdzinieki vairākas reizes ļoti bīstami apdraudēja pretinieku vārtus. Ofensīvu gan pārtrauca kapteiņa Ozoliņa noraidījums par klupināšanu. Pēc spēlētām 40 minūtēm 1:1, bet trešā perioda pirmā minūte jāspēlē mazākumā.

Trešā perioda sākumā Dinamo pat mazākumā bija vismaz divas teicamas iespējas izvirzīties vadībā, bet uz noraidīto soliņu devās Amur hokejists Andrejs Stepanovs. Tiesa, arī otro iespēju vairākumā rīdzinieki pārvērst gūtos vārtos nespēja, taču jau vienādos sastāvos turpināja regulāri apdraudēt Murigina sargātos vārtus. Vārtus tomēr izdevās gūt mājiniekiem, kad pēc Denisa Ježova metiena ripa ielidoja tieši Telkvista sargāto vārtu devītniekā - 1:2. Drīz pēc tam divminūšu noraidījums Meijam. Arī šis mazākums izturēts, bet brīdi vēlāk teicamu iespēju izlīdzināt rezultātu neizmantoja Pols Šehura, lieliska izdevība arī Kailam Vilsonam. Divas minūtes pirms mača beigām savējos uz apspriedi sauca Ābols, uzreiz pēc tam mainot Telkvistu pret sesto laukuma spēlētāju, taču lielo pārsvaru pārvērst gūtos vārtos neizdevās. Pirmo uzvaru pamatlaikā šajā sezonā izcīnīja Habarovskas Amur - 2:1.

"Spēli sākām neslikti, taču ielaidām vārtus un atlikušo pirmā perioda laiku dominēja Amur. Otrajā periodā mazliet pamainījām uzbrucēju virknējumus, spēle uzlabojās un parādījās vārtu gūšanas momenti. Tādi bija arī trešajā periodā, taču ar vieniem gūtiem vārtiem uzvarēt ir grūti," pēc mača Amur interneta mājaslapā citēts Dinamo galvenais treneris Artis Ābols.

KHL regulārais čempionāts. 2013.gada 27.septembris. Habarovska, Platinum Arena

Habarovskas Amur - RÄ«gas Dinamo 2:1 (1:0; 0:1; 1:0)

Vārti: 3:37 Petružaleks (Krjukovs) 1:0; 29:12 Hosa (Ozoliņš, Vilsons) 1:1; 46:04 Ježovs (Juņkovs, Orlovs) 2:1;

Vārtsargi: Aleksejs Murigins - Mīkaels Telkvists

Metieni: 33-29

Soda minūtes: 4-8

Dinamo sastāvs:

Vārtsargi: #32 Mīkaels Telkvists (#85 Rihards Cimermanis);

Aizsargi: #8 Sandis Ozoliņš (C) - #44 Oskars Cibuļskis, #80 Georgijs Pujacs - #33 Mets Robinsons, #11 Kristaps Sotnieks - #9 Krišjānis Rēdlihs, #55 Edgars Siksna;

Uzbrucēji: #79 Vitālijs Pavlovs - #18 Kails Vilsons - #81 Marsels Hossa, #17 Aleksandrs Ņiživijs - #10 Artūrs Kuzmenkovs - #47 Mārtiņš Cipulis, #87 Gints Meija - #25 Andris Džeriņš - #13 Gunārs Skvorcovs, #71 Roberts Bukarts - #38 Pols Šehura - #70 Miks Indrašis, #22 Andris Siksnis.

Pēc mača Habarovskā Dinamo dosies uz 7500 km (no Rīgas) attālo Vladivostoku, lai svētdien plkst.9 no rīta (Latvijas laiks) tiktos ar līgas debitantiem Admiral. Pēc tam sekos spēles Novosibirskā (otrdien) un Novokuzņeckā (ceturtdien). Šobrīd neviens no šīs izbraukuma sērijas četriem pretiniekiem neatrodas Austrumu konferences labāko astoņu komandu pulkā.