01.11.2013. 20:35
Latvijas futbola izlases galvenais treneris Marians Pahars paziņojis 21 futbolistu, kurš gatavosies novembrī paredzētajām pārbaudes spēlēm – 15. novembrī Dublinā ar Īriju un 18. novembrī izbraukumā ar Anglijas Čempionāta klubu "Yeovil Town". Kandidātu sarakstā iekļauti trīs vārtsargi, septiņi aizsargi, septiņi pussargi un četri uzbrucēji.

Kā lff.lv informējis valstsvienības galvenais treneris Marians Pahars, tad objektīvu iemeslu dēļ uz valstsvienību šoreiz netika izsaukti vairāki kandidāti, kuru vietā treneru kolektīvs gaidāmajām pārbaudes spēlēm vēlējies pieaicināt jaunus futbolistus. Salīdzinot ar valstsvienības spēlētāju sarakstu rudenī notikušajās FIFA Pasaules kausa kvalifikācijas turnīra spēlēs, uz valstsvienību šoreiz tika izsaukti FK "Ventspils" aizsargs Antons Kurakins un uzbrucējs Daniils Turkovs. Kamēr Turkovs izlasē jau trīs spēles aizvadījis, Kurakins izlasē pagaidām nav debitējis, lai gan vienreiz Aleksandrs Starkovs viņu izsauca (uz spēli ar Japānu).

Jāizceļ, ka Pahars izsaucis arī Māri Verpakovski, kurš vairākkārt izteicis šaubas, vai turpinās izlases karjeru. No spēlētājiem, kas tika izsaukti uz PK2014 kvalifikācijas cikla pēdējiem mačiem, šoreiz nav izsaukti Vitālijs Jagodinskis, Ivans Lukjanovs, Vladimirs Kamešs un Deniss Rakels. Tāpat atkal nav izsaukts Artjoms Rudņevs. Iespējams, daži no viņiem ietilpst Pahara "objektīvu iemeslu dēļ" ietvarā.

Pārbaudes spēle starp Īriju un Latviju notiks 2010.gadā atklātajā "Aviva" stadionā, kurā pašlaik ir vietas 51 700 skatītājiem. Spēles sākums paredzēts plkst. 21:45 pēc Latvijas laika (plkst. 19:45 pēc vietējā laika). Abu valstsvienību pastāvēšanas vēsturē laika posmā no 1992. līdz 1995. gadam Latvijas un Īrijas futbolisti savā starpā tikušies četras reizes un visas četras reizes uzvaras svinējusi Īrijas valstsvienība.

2014.gada FIFA Pasaules kausa kvalifikācijas turnīra ietvaros Īrijas valstsvienība Eiropas zonas C apakšgrupas turnīra tabulā ar desmit spēlēs iegūtajiem 14 punktiem ieņēma 4.vietu. Īrijas komanda šajā kvalifikācijas ciklā izcīnīja četras uzvaras un piedzīvoja četrus zaudējumus, divas reizes nospēlējot neizšķirti. FIFA Pasaules izlašu ranga tabulā Īrijas valstsvienība pašlaik atrodas 60.vietā, savukārt starp Eiropas izlasēm tā ieņem 31.vietu.

Tikmēr pārbaudes spēle starp „Yeovil Town F.C.” un Latvijas izlasi paredzēta Anglijas kluba mājvietā „Huish Park” stadionā, kurā ir vietas deviņiem ar pusi tūkstošiem līdzjutēju. Spēles sākumlaiks nozīmēts uz plkst 21:30 pēc Latvijas laika (plkst. 19:30 pēc vietējā laika). Latvijas nacionālā futbola izlase iepriekš nav aizvadījusi draudzības spēles ar šo klubu, tikmēr 2013.gada sākumā šajā klubā uz īres līguma pamata spēlēja valstsvienības aizsargs Vitālijs Maksimenko.

Spēlētājs Pozīcija Klubs S/V
Andris Vaņins Vārtsargs Sion (Šveice) 59/0
Aleksandrs Koliņko Vārtsargs Baltika (Krievija) 88/0
Germans Māliņš Vārtsargs BATE (Baltkrievija) 0/0
Kaspars Gorkšs Aizsargs Reading (Anglija) 57/5
Vitālijs Maksimenko Aizsargs Brighton (Anglija) 8/0
Nauris Bulvītis Aizsargs Skonto 12/1
Renārs Rode Aizsargs Skonto 2/1
Antons Kurakins Aizsargs Ventspils 0/0
Vladislavs Gabovs Aizsargs Skonto 7/0
Alans Siņeļņikovs Aizsargs Skonto 9/0
Artis Lazdiņš Pussargs Piast (Polija) 14/0
Artūrs Zjuzins Pussargs Baltika (Krievija) 12/2
Aleksandrs Fertovs Pussargs Skonto 23/0
Juris Laizāns Pussargs Skonto 112/15
Ritvars Rugins Pussargs Skonto 19/0
Jurijs Žigajevs Pussargs Ventspils 31/2
Andrejs Kovaļovs Pussargs Daugava D 5/0
Daniils Turkovs Uzbrucējs Ventspils 3/0
Māris Verpakovskis Uzbrucējs Ergotelis (Grieķija) 102/29
Eduards Višņakovs Uzbrucējs Widzew (Polija) 2/0
Valērijs Šabala Uzbrucējs Skonto 6/3

Izmantotie resursi:LFF: JAUNUMI | LATVIJAS FUTBOLA FEDERĀCIJASemenkovs Vjačeslavs Bokss, Taekvondo, Kikbokss, MMA
FTA
Reģistrēties