02.03.2014. 15:27

  • Džonsons: Pahars ir ideāli piemērots Latvjas izlases trenera amatam 2013. g. 18. novembris
  • Cauņa janvāra vidū atsāks treniņus ar CSKA komandu 2013. g. 24. decembris
  • Latvijas izlase FIFA rangā saglabājusi 116. vietu 2014. g. 16. janvāris

Latvijas izlase uzsākusi gatavošanos pārbaudes spēlei, kurā 5.martā izbraukumā sacentīsies ar Maķedoniju.

Šajā mačā Latvijai nepalīdzēs traumētie Cauņa un Alans Siņeļņikovs.

«Cauņam bez futbola jāiztiek vēl vismaz pusotru mēnesi. Pats esmu bijis šādās situācijās, kad seko trauma pēc traumas, bet ar viņu strādā daudz ārstu,» teica treneris. «Alans nespēlēs vismaz astoņus mēnešus, tomēr viņam izlasē ir aizstājēji.»

Kā ziņots, Cauņa pašlaik ārstē dažādas kājas traumas, kas liedz spēlēt jau vairākus mēnešus, bet Siņeļņikovs pārrāvis ceļgala krusteniskās saites un smagi traumējis arī menisku.

Runājot par aizstājējiem, Pahars izcēla jauno pussargu Robertu Savaļnieku, kurš uz valstsvienību izsaukts pirmoreiz un sevi lieliski pierādījis U-21 izlasē. Tāpat komandā atgriezies Aleksejs Višņakovs, kurš pēc Pahara domām labi spēlē Polijas čempionātā un pastiprinās Latvijas izlases flangu.

Kandidātu rindās iekļauts vēl viens potenciālais debitants Antons Kurakins.

«Ceru, ka spēle ar Maķedoniju būs baudāma un skatāma, kas noslēgsies ar pozitīvu rezultātu,» izteicās Pahars. «Tomēr nebūs viegli, jo pretiniekam ir laba līmeņa spēlētāji. Visām bijušajām Dienvidslāvijas valstīm ir ātrums, tehnika un milzīgs uzbrukuma potenciāls. Turklāt viņiem ir jauns treneris, tāpēc spēlētāji vēlēsies sevi pierādīt.»

«Šī mums būs laba sagatavošanās pirms atlases cikla,» atzina Pahars. «Nevēlos pagaidām komentēt pretiniekus apakšgrupā. Izlozes brīdī, kad redzēju A grupā ielozējam Nīderlandi, Islandi un Kazahstānu, kuras bija spēcīgākās no saviem groziem, nevēlējos tur redzēt Latviju, tomēr tagad domas ir mainījušās - lai futbolisti kaut ko sasniegtu, jācīnās ar spēcīgiem pretiniekiem.»

Kā zināms, ar šo spēli Latvijas valstsvienība uzsāk gatavošanos 2016.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīram, kurā tā startēs A apakšgrupā kopā ar Nīderlandi, Čehiju, Turciju, Islandi un Kazahstānu.

Latvija atlases turnīru iesāks 9.septembrī, izbraukumā aizvadot dueli pret Kazahstānu. Savukārt otrais mačs tiks aizvadīts savā laukumā - 10.oktobrī pret Islandi, bet trīs dienas vēlāk mājās būs jātiekas arī ar Turciju.

Pēc divu apļu grupu turnīra finālsacensībās iekļūs katras grupas divas labākās komandas un labākā no trešajā vietā palikušajām izlasēm. Pārējās astoņas trešo vietu ieguvējas spēkosies «play-off» pāros par četrām atlikušajām ceļazīmēm.

Savas līdz šim pēdējās divas spēles Latvijas valstsvienība aizvadīja pērnajā novembrī, kad izbraukumā ar 0:3 piekāpās Īrijai un ar 1:0 pieveica izlases bijušā galvenā trenera Gerija Džonsona vadīto Jovilas «Town» komandu, kas spēlē Anglijas otrās spēcīgākās līgas - «Championship» - turnīrā.

Latvijas futbola izlases kandidātu saraksts pārbaudes spēlei pret Maķedoniju

vārtsargi - Andris Vaņins («Sion», Šveice), Aleksandrs Koļinko (Kaļiņingradas «Baltika», Krievija);

aizsargi - Kaspars Gorkšs («Reading», Anglija), Vitālijs Maksimenko («Kilmarnock», Skotija), Nauris Bulvītis («Aarau», Šveice), Renārs Rode («Teplice», Čehija), Vladislavs Gabovs («Skonto»), Antons Kurakins («Ventspils»);

pussargi - Artis Lazdiņš (bez kluba), Artūrs Zjuzins (Kaļiņingradas «Baltika»), Aleksandrs Fertovs («Sevastopol», Ukraina), Juris Laizāns, Ritvars Rugins (abi - «Skonto»), Jurijs Žigajevs («Ventspils»), Andrejs Kovaļovs (Kišiņevas «Dacia», Moldova), Aleksejs Višņakovs (Lodzas «Widzew», Polija), Roberts Savaļnieks (Belastokas «Jagiellonia», Polija);

uzbrucēji - Valērijs Šabala («Skonto»), Eduards Višņakovs (Lodzas «Widzew»), Artjoms Rudņevs («Hannover 96», Vācija).Lakshmi Ltd, SIA Stabu 20, Rīga, LV-1011
Rērihs Jānis Rērihs JānisGrieķu-romiešu cīņa, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties