19.02.2016. 11:05
Nacionālās hokeja līgas (NHL) šīs sezonas labākais snaiperis Aleksandrs Ovečkins ceturtdien guva divus vārtus, palīdzot līgas līdervienībai Vašingtonas Capitals viesos ar 3:2 (0:1, 2:0, 0:1, 1:0) pagarinājumā uzvarēt Ņujorkas Islanders.

Ovečkins otrā perioda sākumā pusotras minūtes laikā divas reizes pārspēja Islanders vārtsargu Tomasu Greisu, izvirzot Capitals vadībā ar 2:1. Mājinieki pamatlaika beigās gan spēja panākt izlīdzinājumu pēc Fransa Nīlsena precīzā metiena, tomēr pagarinājumā uzvaru Vašingtonas klubam nodrošināja Džastins Viljamss.

Par spēles pirmo zvaigzni tika atzīts Ovečkins, kurš šosezon pretinieku vārtsargus ir pārspējis 37 reizes, un Patriku Keinu no Čikāgas Blackhawks, kurš labāko snaiperu sarakstā ir otrais.

Divus vārtus ceturtdien guva arī Pitsburgas Penguins uzbrucējs Fils Keselss, palīdzot komandai mājās ar 6:3 (2:1, 2:1, 2:1) pārspēt Detroitas Red Wings. Uzvarētājiem vārtus guva un rezultatīvu piespēli atdeva arī Sidnijs Krosbijs, kurš pēdējos desmit mačos ir guvis desmit vārtus un atdevis sešas rezultatīvas piespēles.

Kārtējais precīzais metiens izdevās arī čehu hokeja leģendai Jaromīram Jāgram, taču Floridas Panthers savās mājās ar 1:2 (0:0, 0:0, 1:1, 0:0, 0:1) pēcspēles metienu sērijā zaudēja Sanhosē Sharks.

Jāgrs guva savus 18.vārtus sezonā, bet NHL karjerā viņš regulārajā čempionātā tagad ir iemetis 740 ripas un tikai par vienu atpaliek no Breta Hala, kurš ieņem trešo vietu visu laiku labāko snaiperu sarakstā.

Tampabejas Lightning ar Andreju Vasiļevski vārtos savā laukumā ar 6:5 (3:0, 0:1, 2:4, 0:0, 1:0) pēcspēles metienu sērijā uzvarēja Vinipegas Jets. Lightning pēc pirmā perioda bija vadībā ar 3:0, trešās trešdaļas sākumā panāca arī 4:1, bet tad astoņu minūšu laikā ielaida četrus vārtus. Mājinieki tomēr spēja pamatlaikā panākt neizšķirtu un pēc tam uzvarēt "bullīšos".

Vasiļevskis, kurš ir Kristera Gudļevska konkurents par Lightning otrā vārtsarga vietu, atvairīja 36 no 41 pretinieku metiena. Kā zināms, Tampabejas kluba pirmais vārtsargs ir Bens Bišops, savukārt Gudļevskis lielāko šīs sezonas daļu ir pavadījis komandas fārmklubā Sirakjūsas Crunch, kas spēlē Amerikas hokeja līgā (AHL).

Vašingtonas Capitals ar 88 punktiem 56 spēlēs ir Austrumu konferences un visas līgas līdere. Konferencē otro vietu ieņem Panthers, kam ir par 15 punktiem mazāk. Savukārt Rietumu konferencē ar 81 punktu 61 spēlē līdere ir Čikāgas Blackhawks. Pagājušā gada Stenlija kausa ieguvēji ceturtdien Vašingtonā viesojās pieņemšanā pie ASV prezidenta Baraka Obamas.

Tikmēr Latvijas hokejista Zemgus Girgensona pārstāvētā Bufalo Sabres, kas piektdien viesos tiksies ar Kolumbusas Blue Jackets, ar 53 punktiem 58 spēlēs ir 14.vietā Austrumu konferencē.