08.06.2017. 18:40

Ostapenko zaudēja mača pirmajos divos geimos – vispirms uzņemšanā un pēc tam arī ar savu servi. Aļonai jau pirmajā servēšanas reizē bieži nācās iztikt bez pirmās serves, un Bačinskī to izmantoja. Tāpat Ostapenko dažreiz kļūdījās ar diagonālajiem sitieniem, kā arī divreiz punktus zaudēja pēc Bačinskī "dropšotiem".

Latvijas tenisiste breiku uzreiz atspēlēja, kad trešajā geimā trīs reizes lieliski atsita pretinieces serves, tādā veidā uzreiz iegūstot punktu, kā arī uzvarēja vienā garā izspēlē pēc Bačinskī otrās serves. Ceturtajā geimā ar labu pirmo servi atspēlējot breikbumbu, Ostapenko panāca neizšķirtu 2:2.

Mačā, kurā bija divu dažādu spēles stilu sadursme, Ostapenko ar jaudīgu tenisu centās pēc iespējas saīsināt izspēles, bet Bačinskī ar lielu dažādību – to nepieļaut. Kā jau tas bieži notiek, Aļonai arī šodien bija milzīgas problēmas spēlē ar otro servi, un Bačinskī, lai arī bieži grēkoja ar kļūdām, agresīvi atsitot mūsu tenisistes otrās serves, regulāri arī izmantoja iespējas tām uzbrukt, tādā veidā krājot vieglus punktus.

Ostapenko septītajā geimā teicami nospēlēja uzņemšanā, Bačinskī divreiz piespiežot izsist autā, kā arī vienreiz lieliski pa diagonāli atsita pretinieces pirmo servi. Ieguvusi divas breikbumbas, viņa izmantoja otro, kad izcēlās ar neatvairāmu "backhand" sitienu pa līniju. Ostapenko pirmoreiz bija vadībā šajā mačā (4:3), tobrīd notiekot dažu minūšu pauzei, jo Timejai bija problēmas ar labo kāju, kas tika nosaitēta. Šveices tenisistei bija neliela problēma ar muskuli, taču kustēšanos tā būtiski neietekmēja.

Aļonai pēc neilgās pauzes ļoti neveiksmīgs geims ar četrām nepiespiestajām kļūdām, nupat iegūto breiku ātri atdāvinot atpakaļ. Devītajā geimā uzņemšanā izdevās uzvarēt tikai vienā izspēlē, kā rezultātā Ostapenko atkal bija iedzinējos. Ostapenko 10. geimā bija divu punktu attālumā no seta zaudēšanas (4:5, 15:30), turklāt daudz netrūka, lai situācija būtu vēl kritiskāka. Bačinskī ceturtā punkta izspēlē trāpīja tīkla "dropšotu", pretējā gadījumā būtu ieguvusi divas setbumbas.

Ostapenko izdevās noturēt servi, bet pēc tam nospēlēt vēl vienu sekmīgu geimu uzņemšanā, ar pacietīgu un precīzu tenisu nopelnot 6:5 pārsvaru, kas nozīmēja servēšanu par uzvaru setā. Aļonai neizdevās pielikt punktu, saskaroties ar savu lielāko problēmu – spēli bez pirmās serves. Ostapenko 12. geimā trīs no četriem punktiem zaudēja ar otro servi, bet vēl vienu ar "forehand" kļūdu.

Tas nozīmēja taibreika spēlēšanu. Ostapenko dominēja ar graujošiem uzbrukumiem, sitot gan pa diagonāli, gan pa līnijām, un guva loģisku panākumu. Ostapenko pie 6:3 ar sitienu tīklā neizmantoja pirmo no trim setbumbām, bet otro realizēja, kad spēcīga pirmā serve izkārtoja vieglu izspēles noslēgumu izgājienā pie tīkla.

Ostapenko 2. seta pirmajā geimā trīs nepiespiesto kļūdu dēļ zaudēja servi, taču arī šī seta ievadā spēja uzreiz atspēlēties. Bačinskī bija geimpunkts, lai panāktu 2:0 pārsvaru, Ostapenko to nepieļāva ar kārtējo "backhand" sitienu pa līniju. Timejai pēc tam dubultkļūda, kas Aļonai deva breikbumbu, to realizējot ar spēcīgu diagonālo "forehand" sitienu. Ostapenko pēc tam nospēlēja mača labāko geimu, ar fenomenālu sišanu servi ātri noturot "sausā" – 2:1.

Ļoti jaudīgi spēlējošā Ostapenko lika Bačinskī pārsvarā nodarboties ar aizsardzības funkcijām un ierobežoja Šveices tenisistes iespējas variēt ar spēli. Ostapenko nospēlēja vēl vienu pārliecinošu serves geimu, bet septītajā geimā servi zaudēja no 40:15 pārsvara, kad nespēja apspēlēt Bačinskī aizsardzību, vairākas reizes kļūdoties ar "forehand" uzbrukumiem – 3:4.

Ostapenko ļoti daudz enerģijas investēja nākamajā geimā, cenšoties atspēlēt breiku, taču tālāk par "vienādi" netika. Aļona pilnībā dominēja arī šajā geimā, Bačinskī brīžiem izmisīgi aizsargājās, bet Ostapenko daudz rupju kļūdu. Spilgtākā no tām bija sitiens tīklā no neliela attāluma, kad Bačinskī bija palikusi skatītājas lomā bez iespējām tikt klāt bumbiņai. Ostapenko nākamajā geimā, kad pati servēja, nespēja savākties, kas nozīmēja zaudējumu arī visā setā (3:6), to pabeidzot ar dubultkļūdu.

Laukuma laistīšana pauzē pirms pēdējā seta Ostapenko nomierināja, un viņa 3. setu sāka ar breiku. Tas gan tūlīt tika zaudēts, kad Aļonai otrajā geimā četras "backhand" nepiespiestās kļūdas. Arvien ar spēka spēli nomācot savu pretinieci, Ostapenko trešajā geimā atjaunoja breika pārsvaru un šoreiz arī breiku nostiprināja, tiesa, lai uzvarētu ceturtajā geimā, viņai bija nepieciešami seši geimpunkti. Rezultāts tobrīd kļuva 3:1.

Bačinskī nākamajā geimā ar labu pirmo servi atspēlēja breikbumbu, novēršot jau 1:4 deficītu, bet pēc tam otro reizi setā atspēlēja breiku. Sestais geims bija vienīgais šajā setā, kad Bačinskī pietika laika "slaisu" izpildīšanai. Ostapenko lielas grūtības, sitot pa zemu lidojošam bumbiņām, tādā veidā tiekot nobreikotai – 3:3. Ostapenko ātri saņēmās, atkal spēcīgi dominēja un maču pabeidza ar trīs pēc kārtas uzvarētu geimu sēriju. Pēdējā geimā uzņemšanā realizēta otrā mačbumba, kad punkts lielajai cīņai pielikts ar diagonālā "forehand" uzbrukumu. Spēle ilga 2:24 stundas.

Abām tenisistēm šodien bija dzimšanas diena. Pieveicot astoņus gadus vecāko Bačinskī, kurai otro reizi jāsamierinās ar zaudējumu "French Open" pusfinālā (2015. gadā viņu pieveica Serēna Viljamsa), Ostapenko svinēja karjeras 10. uzvaru "Grand Slam" spēlēs. Pirms šī turnīra viņai bija tikai četri "major" panākumi ar labāko rezultātu 3. kārtu janvārī Melburnā.

2014. gada Vimbldonas junioru turnīra čempione Ostapenko sestdien spēlēs savā pirmajā "Grand Slam" finālā pieaugušo konkurencē. "French Open" fināla sasniegšana dod 1300 punktus un 1.06 miljonu eiro prēmiju. Parīzē nopelnītie punkti Ostapenko garantējuši Top 20 debiju – Ostapenko atkal būs Latvijas pirmā rakete, ieņemot 18. vai 12. vietu (ja uzvarēs finālā), bet Anastasija Sevastova būs 19. vietā. Ostapenko pašreizējais rekords ir 33. vieta.

Pateicoties lieliskajam panākumam "Roland Garros" kortos, Ostapenko ielauzusies sezonas kopvērtējuma Top 8, ieņemot 8. vietu. Oktobrī astoņas šogad visvairāk punktus sakrājušās tenisistes Singapūrā spēlēs prestižajā "WTA Finals".

Ostapenko ir jaunākā "Grand Slam" fināliste kopš 2009. gada, kad 19 gadus vecā Karolīna Vozņacki "US Open" finālā zaudēja Kimai Klijstersai.

Latvijai sestdien būs pirmais "Grand Slam" vienspēļu fināls. Līdz šim labākais sasniegums "Grand Slam" individuālajās sacensībās bija Ernesta Gulbja sasniegtais "French Open" pusfināls 2014. gadā.