07.08.2016. 23:30
Latvijas labākā tenisiste Aļona Ostapenko (WTA 41.) svētdien Riodežaneiro olimpiādes vienspēļu sacensību 1. kārtas mačā ar 6:1, 3:6, 2:6 zaudēja Austrālijas sportistei Samantai Stousurai (WTA 18.).

Ostapenko graujoši uzvarētajā 1. setā Stousurai piekāpās tikai pirmajā geimā, pēc tam izceļoties ar sešu pēc kārtas uzvarētu geimu sēriju. Aļona dominēja gan savas serves geimos, gan arī reizēs, kad servēja Stousura, spējot apliecināt labāku spēli uzņemšanā.

Pēc tikai 26 minūtēs gūtās vieglas uzvaras 1. setā situācija kortā būtiski mainījās. Lai arī Ostapenko arvien bija tā, kura vairāk diktēja spēli, agresīvā tenisā bija pārāk daudz kļūdu, it īpaši svarīgāko punktu izspēlēs, bet Stousura pēc nokļūšanas iedzinējos uzbrukumā darbojās krietni aktīvāk.

Ja pirmajā setā Ostapenko ar servi zaudēja tikai trīs punktus, tad 2. setā Stousura ieguva trīs breikus. Pēdējā setā pie vārda Aļona tika vien tad, kad jau bija iedzinējos ar 0:4. Izdevās atspēlēt tikai vienu no diviem breikiem, drīz samierinoties ar zaudējumu visā spēlē. Ostapenko bija liels pārsvars tīri uzvarētajās izspēlēs (40-21), taču krietni vairāk arī nepiespiesto kļūdu (37-19).

Ostapenko tā ir piektā neveiksme pēc kārtas mačos pret Top 100 spēlētājām. Par piedalīšanos olimpiskajās spēlēs šoreiz reitinga punkti nepienākas. Tos būs iespējas iegūt Aļonas nākamajā turnīrā, kas būs 15. augustā Sinsinati startējošais "Premier" sērijas turnīrs.

Kamēr Ostapenko svētdien debitēja uz olimpiskās tenisa skatuves, pieredzējušajai Austrālijas tenisistei Brazīlijā ir jau ceturtā olimpiāde. Tiesa, Stousura četrgades sacensībās nav startējusi sekmīgi – šodien gūtā uzvara viņai ir tikai otrais panākums četros olimpiskajos turnīros. 2011. gada "US Open" čempione 2. kārtā tiksies ar Japānas tenisisti Misaki Doi.

Latvija olimpiskajā tenisā bija pārstāvēta pirmoreiz kopš 2008. gada, kad Pekinā 1. kārtas mačā zaudēja Ernests Gulbis. Savukārt sieviešu konkurencē gaidīšana bija krietni ilgāka – 24 gadus. Barselonā spēlēja Larisa Neilande un Agnese Blumberga.