06.05.2015. 18:30
Trnavas ITF 100 000 vienspēļu turnīra 1. kārtā notika divu pagājušajā gadā junioru "Grand Slam" turnīros uzvarējušo tenisistu mačs. Vimbldonas čempione Aļona Ostapenko ar 6:3, 6:1 sagrāva "French Open" uzvarētāju Darju Kasatkinu.

Aļona Ostapenko šonedēļ rangā atrodas 167. vietā, kas ir par divām pozīcijām zemāk nekā viņas rekords. Tikmēr Darja Kasatkina nav tik strauji progresējusi, vēl atrodoties trešajā simtā – Dašai 264. vieta, bet rekords ir 250. vieta.

Lai arī māls ērtāks segums ir Krievijas tenisistei, viņai šodien priekšrocību nebija. Kasatkina spēlē tādu pašu tenisu kā Ostapenko. Proti, ir agresīvas uzbrukuma spēles piekritēja. Aļonai tādā mačā lielu problēmu nebija, savu vienaudzi pamatīgi sagraujot ar 6:3, 6:1. Aļona dubultkļūdu dēļ (šodien sešas) vienreiz zaudēja savu servi, kas notika mačā pašā pirmajā geimā. Abām junioru "Grand Slam" čempionēm tā bija pirmā tikšanās.

Ostapenko nākamā pretiniece būs labi zināmā Beļģijas tenisiste Janīna Vikmaijere, kura 2009. gadā sasniedza "US Open" pusfinālu, bet šogad tika līdz "Australian Open" 4. kārtai. Vikmaijerei šobrīd rangā 82. vieta, bet pirms pieciem gadiem viņa tika līdz 12. pozīcijai. 2. kārtas sasniegšana Ostapenko dod 13 reitinga punktus, turnīrs Trnavā notiek uz māla seguma.

Vakar Polijā pirmo WTA reitinga punktu nopelnījusī 14 gadus vecā Daniela Vismane Puščikovo ("hard" segums) ITF 10 000 sērijas turnīra 2. kārtā ar 2:6, 5:7 zaudēja 23 gadus vecajai Čehijas tenisistei Terēzai Malikovai (#570). Vismanei bija iespēja uzvarēt 2. setā, taču viņa no 5:3 zaudēja četrus geimus pēc kārtas.

"Futures" turnīrā Zviedrijā nebūs latviešu ceturtdaļfināla, jo 2. kārtas barjeru spēja pārvarēt tikai Mārtiņš Podžus. Latvijas otrais numurs, kurš šonedēļ reitingā atrodas 537. vietā, divos setos ar rezultātu 6:3, 6:4 apspēlēja Zviedrijas tenisistu Milošu Sekuliču (#824). Ar trešo numuru izliktajam Mārtiņam trešais ceturtdaļfināls sezonas sešos turnīros. Par iekļūšanu astoņniekā pienākas divi reitinga punkti.

Tikmēr Jānis Podžus (#737) trīs setos piekāpās britu tenisistam Nīlam Pofiljam (#669) – 3:6, 6:4, 6:7(5). Poflijs pēdējā setā pie rezultāta 5:4 nespēja izservēt maču, bet Jānis turpinājumā vairākas reizes bija tikai divu punktu attālumā no uzvaras – bija gan 6:5 un "vienādi" (uzņemšanā), gan arī taibreikā rezultāts 5:5, taču tikšanos ar brāli nodrošināt neizdevās. Turnīrs Bostādē notiek uz māla seguma.

Ginijatuļina Elvīra Ginijatuļina ElvīraMākslas vingrošana, Spēka Triscīņa, Fitness, Bodibildings, Pilates, Ārstnieciskā vingrošana