19.01.2014. 07:30
Latviju Melburnā notiekošajā "Australian Open" pārstāv vairs tikai Aļona Ostapenko, kura šodien ar divos setos gūtu uzvaru pār mājiniecki Kailu Makfī (6:1, 7:5) pārvarēja vienspēļu turnīra 1. kārtu.

Aļona Ostapenko Melburnā izsēta ar sesto numuru un savā pirmajā mačā spēja apliecināt favorītes statusu pret spēlētāju, kurai tā bija debija junioru "Grand Slam" sacensībās. Jāpiebilst, ka Ostapenko pirms nākamās cīņas vajadzētu uzlabot servēšanu, kas viņas neilgajā karjerā kļuvusi par ļoti acīmredzamu mīnusu – Aļonai šodien divos setos 11 dubultkļūdas.

Latvijas tenisistes pretiniece 2. kārtā būs francūziete Margo Jerolimo, kura šodien ar līdzīgu rezultātu apspēlēja austrieti Jūliju Grāberi – 6:0, 7:5. Alona ar 16 gadus veco Francijas tenisisti, kurai junioru rangā 59. vieta (Ostapenko 14. pozīcijā) līdz šim nav tikusies.

Ostapenko "Australian Open" junioru sacensībās piedalās trešo reizi. Debijas turnīrā 2012. gadā izdevās uzvarēt vienu spēli, bet pērn tikts līdz ceturtdaļfinālam, kurā zaudēts nākamajai finālistei Katerinai Sinjakovai (2:6, 2:6).

Aļona Melburnā spēlēs arī dubultspēļu turnīrā, kurā startēs kopā ar Lielbritānijas sportisti Kristiju Freju. Abas kopā spēlēja pēdējā turnīrā pirms Melburnas, tiekot līdz pusfinālam "Loy Yang Power Traralgon International" turnīrā.