08.05.2015. 18:18
Latvijas labākā tenisiste Aļona Ostapenko (WTA 167.) piektdien Trnavā otro dienu pēc kārtas laboja karjeras lielākās uzvaras rekordu, Slovākijā notiekošā ITF 100 000 sērijas turnīra ceturtdaļfinālā ar 4:6, 6:3, 6:3 pieveicot Čehijas sportisti Terēzu Smitkovu (WTA 63.).

Ostapenko 1. setā divreiz atspēlēja breiku, bet pie rezultāta 4:5 nespēja nosargāt servi, to otro reizi setā zaudējot "sausā". Čehiete vēl vienu breiku ieguva, pateicoties tīkla palīdzībai, savukārt Ostapenko vienu no saviem diviem breikiem dabūja ar pretinieces dubultkļūdu.

Aļonai mača 1. setā bija lielas problēmas ar Smitkovas serves uzņemšanu. Viss pēkšņi mainījās 2. seta vidū. Smitkovai bija acīmredzamas problēmas ar kustēšanos. Iemesls bija nojaušams – kreisās kājas savainojums. Ņemot vērā to, ka tā viņai ir balsta kāja, Smitkova vairs nespēja servēt tik labi kā līdz šim un Ostapenko radās breika iespējas. Aļona bija pamanījusi pretinieces problēmas un bumbiņu biežāk sita stūros.

Ostapenko 2. seta piektajā geimā nespēja realizēt breikbumbu, taču liels nopelns tajā bija Smitkovai, kura piespieda Latvijas tenisisti iesist tīklā. Divus geimus vēlāk Ostapenko tika pie breika, to nopelnot ar "forehand" uzbrukumu. Smitkova šajā setā vairs neuzvarēja nevienā geimā, pašās beigās vēlreiz zaudējot savu servi. Ostapenko pēc Terēzas dubultkļūdas ieguva setbumbu, kuras izspēlē sāncensei sitiens autā. Ostapenko uzvara 2. setā ar rezultātu 6:3.

Pirms pēdējā seta Smitkovai bija medicīnas pārtraukums. Viņa turpināja maču, lai gan būtisku uzlabojumu nebija – Smitkova arvien nespēja skriet ar pilnu atdevi. Ostapenko savu servi turēja viegli, bet uzņemšanā pārāk daudz paviršību breiku lika gaidīt līdz mača priekšpēdējam geimam.

Ostapenko pusiespēja bija piektajā geimā, taču pēc uzvarētām pirmajām divām izspēlēm četras reizes pēc kārtas neizdevās atsist laukumā viduvējas pretinieces serves. Ostapenko breiku beidzot ieguva pie rezultāta 4:3, kad Smitkova geimu zaudēja no 30:0 pārsvara. Ostapenko breiku nokārtoja ar diviem teicamiem "backhand" uzbrukumiem, bet maču pēc tam izservēja ļoti viegli, jo Smitkova vairs pat necentās skriet. Aļonai tātad uzvara ar rezultātu 4:6, 6:3, 6:3.

Ostapenko otro dienu pēc kārtas guva karjeras lielāko uzvaru. Vakar tā bija pret ranga 82. vietā esošo Janīnu Vikmaijeri, bet Smitkova pašreiz reitingā atrodas 63. vietā. Aļona karjeras laikā vienreiz sacentusies ar rangā vēl augstāk esošu spēlētāju, februārī Budapeštā Federācijas kausā ar 2:6, 6:4, 3:6 zaudējot tobrīd 59. vietā bijušai Kirstenai Flipkensai. Latvijas pirmajai raketei pēc šodienas mača ir 4-1 bilance pret Top 100 tenisistēm.

Aļona sestdien pusfinālā sacentīsies ar Melnkalnes tenisisti Danku Koviniču. Viņai rangā 95. vieta, kas ir Koviničas rekords. Dankai tieši māla segums ir ērtākais, uz tā trīs reizes WTA līmenī tiekot līdz ceturtdaļfinālam – pērn Bukarestē, bet šogad Čārlstonā un Prāgā. Koviničai ir spēcīga serve un jaudīgs uzbrukums, kas Ostapenko solās būt ļoti nopietns pārbaudījums. Pusfināla sasniegšana dod 50 reitinga punktus.

RTU-Rīgas stars, bērnu un jaunatnes futbola klubs Daugavgrīvas 56a, Rīga, LV-1007