06.01.2016. 06:00
Latvijas labākā tenisiste Aļona Ostapenko (WTA 84.) trešdien piedzīvoja pamatīgu fiasko Oklendas "International" turnīra 2. kārtā, ar rezultātu 6:4, 6:7(4), 5:7 zaudējot britu tenisistei Naomi Broudijai (WTA 122.). Aļona otrajā setā bija vadībā ar 5:2, trešajā pat ar 5:1, bet maču nespēja izservēt kopumā trīs reizes un arī neizmantoja divas mačbumbas, tiesa, abas bija uzņemšanā. Piebilstams, ka Ostapenko dramatiskā mača 2. seta taibreikā izvairījās no diskvalifikācijas par metienu ar raketi bumbiņu padevējam.

Ostapenko pirmajos divos geimos veiksmīgi realizēja spēles plānu, regulāri gūstot panākumus, kad tika spēlēts uz Broudijas "backhand". Aļona arī dominēja garajās izspēlēs, liekot sāncensei daudz skriet, kas nav viņas spēcīgākā puse. Latvijas tenisiste uzvarēja pirmajos divos geimos, bet trešajā neizmantoja iespēju nodrošināt 3:0 pārsvaru.

Ostapenko bija geimpunkts, pēc kura iegūšanas sekoja divas dubultkļūdas pēc kārtas, dodot pretiniecei breika iespēju. Aļona atkal netrāpīja pirmo servi, bet otrai Broudija uzbruka ļoti veiksmīgi. Ostapenko nākamajā geimā bija divas breikbumbas, taču abas neizmantotas, zaudējot četrus punktus pēc kārtas – trīs reizes iesists tīklā, bet vēl vienā izspēlē sānu auts.

Latvijas pirmā rakete bija zaudējusi koncentrēšanos un tūlīt vēlreiz zaudēja savu servi (atkal vairāki sitieni tīklā), jau pati nokļūstot iedzinējos ar breiku – 2:3. Ostapenko ātri saņēmās un ar precīzu un uzstājīgu spēli uzbrukumā uzreiz atspēlējās. Septītajā geimā atspēlējot breikbumbu (Broudijai auts garā izspēlē), Ostapenko atjaunoja vadību – 4:3.

Abas tenisistes pēc tam izcēlās ar "sausajiem" serves geimiem, bet desmitajā geimā, kas kļuva par pēdējo setā, precīzāk nospēlēja Ostapenko, breiku un līdz ar to arī uzvaru visā setā ieguva ar trešo setbumbu. Pirmās divas izmantot neizdevās, jo Broudiju izglāba spēcīga pirmā serve. Trešās setbumbas izspēlē viņa pirmo servi netrāpīja, bet ar otro daudz izdarīt nespēja, izspēli pabeidzot ar "forehand" autu.

Ostapenko 2. seta sākums pavirša tenisa dēļ bija problemātisks, taču trešajā geimā izdevās atspēlēt četras breikbumbas. Visas tika novērstas vienādi – spēlēts ar "dziļiem" sitieniem, Broudijai nespējot bumbiņu dabūt tālāk par tīklu. Uzvarējusi ilgajā un sarežģītajā geimā, Ostapenko nākamajā geima pati izcēlās ar breiku. Broudija 15:40 deficītu likvidēt nespēja, atspēlējot tikai pirmo breikbumbu, kas viņai izdevās ar eisu. Ostapenko pēc tam nostiprināja breiku, esot priekšā ar 4:1.

Ostapenko pie rezultāta 5:2 uzņemšanā ieguva mačbumbu, turklāt bija iespēja uzbrukt Broudijas otrajai servei. Aļona pārcentās, bumbiņu raidot pāri gala līnijai. Pēc tam notika tas pats, kas Ostapenko pirmajā mačā šajā turnīrā, proti, viņa ar pirmo mēģinājumu nespēja izservēt maču. Ostapenko devīto geimu sāka ar divām dubultkļūdām, vēlāk atspēlēja vienu breikbumbu, bet otro Broudija izmantoja, uzbrūkot Ostapenko vājai otrajai servei. Broudija pēc tam viegli noturēja servi un no 2:5 bija spējusi panākt izlīdzinājumu 5:5.

2. setā tika spēlēts taibreiks, kurā Broudijai uzvaru lielā mērā nodrošināja četri eisi. Taibreikā notika incidents, kurā Ostapenko izdevās izvairīties no diskvalifikācijas. Broudija piektā punkta izspēle ar "forehand" sitienu stūrī ieguva minibreiku (3:2). Bez cerībām tikt klāt bumbiņai, Ostapenko dusmas aizsvieda raketi (tā izskatījās), kas... trāpīja bumbiņu padevējam. Broudija uzskatīja, ka Aļona to izdarīja apzināti un pieprasīja mūsu tenisistes diskvalifikāciju. Broudijas prasība tika noraidīta. Savukārt Ostapenko, kura dabūja brīdinājumu, tiesnesim sacīja, ka rakete viņai izslīdēja no rokām...

Broudijai, kura turnīru sāka kvalifikācijā un vakar 1. kārtas maču pabeidza plkst. 22:00, bet šodien bija spiesta spēlēt pēcpusdienā, jau cīņas vidusdaļā izskatījās manāmi sagurusi un vēlāk atzina, ka pēdējā seta sākumā viņai bija krampji. 3. setā Broudijas enerģijas rezerves kļuva pavisam niecīgas, un vakar nespēlējusī Ostapenko kādu brīdi ņēma virsroku, taču atdeva šķietami ļoti drošu uzvaru. Aļonai pirmajā geimā, netrāpot apvedošo sitienu, neizdevās iegūt agru breiku, bet trešajā geimā pārsvars tika nodrošināts. Broudija servi zaudēja "sausā", geimu pabeidzot ar sagurušu dubultkļūdu.

Ostapenko vienubrīd uzvarēja 14 izspēlēs pēc kārtas un drīz bija vadībā ar 5:1, taču pamanījās iespaidīgi zaudēt! Aļona vēl divas reizes nespēja izservēt maču, bet starp abiem neveiksmīgajiem serves geimiem pie rezultāta 5:3 uzņemšanā ieguva otro mačbumbu. Broudija to atspēlēja, teicami uzbrūkot ar "forehand". Broudija 11. geimā ar spēcīgu eisu atspēlēja breikbumbu un drīz bija priekšā ar 6:5.

Ostapenko bija jāservē par mača turpināšanu, cenšoties tikt līdz taibreikam. Ostapenko no 0:30 tika līdz geimpunktam. Sekoja sitiens tīklā, pēc tam dubultkļūda. Mačbumba Broudijai. Aļona netrāpīja pirmo sevi, bet ar otro Naomi izrēķinās pēc pilnas programmas, uzsitot pa diagonāli. Divarpus stundu ilgā cīņa bija galā ar ļoti sāpīgu Ostapenko zaudējumu. Aļona uzvarēja par vienu izspēli vairāk (120:119)... Abas tenisistes pēc mača vēl kādu brīdi "diskutēja" par raketes mešanas/lidošanas gadījumu 2. seta taibreikā.

Ostapenko Broudiju vienīgajā iepriekšējā tikšanās reizē septembrī Kvebekā pieveica ar rezultātu 6:4, 6:2, kāds varēja būt arī šoreiz, ja vien... Turnīrs, kurā Ostapenko startēja ar "wild card", pabeigts ar 30 punktu iegūšanu, vēl tikpat uzdāvinot Broudijai. Aļonai tuvākajās dienās jādodas uz Austrāliju, kur paredzēti divi turnīri. Vispirms Sidnejas "Premier" kvalifikācija, bet pēc tam "Australian Open", kur viņai ir garantēta vieta pamatturnīrā.

Kategorija Ostapenko Broudija
Eisi 4 21
Dubultkļūdas 13 8
Pirmā serve 46% 57%
Pirmās serves punkti 39/54 49/69
Otrās serves punkti 29/64 20/52
Breikbumbu realizācija 6/16 6/13
Uzvarētie punkti 120 119Viļānu novada pašvaldība Viļānu novada pašvaldība Kultūras laukums 1a, Viļāni, Viļānu n., LV-4650
Bojāre Olga Bojāre OlgaBokss, Aerobika
FTA
Reģistrēties