14.09.2015. 22:10
Latvijas labākā tenisiste Aļona Ostapenko (WTA 101.) pirmdien pārvarēja 1. kārtas barjeru Kvebekas WTA "International" sērijas mačā, Kanādā ar rezultātu 7:6(6), 4:6, 6:4 pieveicot Vācijas tenisisti Monu Bārtelu (WTA 48.).

Aļona Ostapenko trešajā geimā izvirzījās vadībā ar breiku. Latvijas tenisiste dominēja izspēlēs, bet ar kļūdām izniekoja divas breikbumbas. Trešo iespēju izdevās realizēt, jo palīdzēja pretiniece – Mona Bārtela izsita autā, un Ostapenko ieguva 2:1 pārsvaru. Divus geimus vēlāk Aļonai bija iespēja nokārtot dubultbreiku, taču svarīgā brīdī pievīla "backhand".

Bārtela atspēlējās sestajā geimā (3:3), kurā Monai dažas reizes izdevās ļoti labi atsist Ostapenko serves. Vairāk breiku šajā setā nebija, taču sets varēja beigties agrāk par taibreiku. Ostapenko pie rezultāta 4:5, 30:15 pieļāva divas kļūdas un ar neprecīzu otro servi iedeva Bārtelai setbumbu. Vācijas tenisiste nespēja atsist laukumā Ostapenko otro servi.

Taibreikā, kas bija Aļonas pirmais taibreiks WTA pamatturnīros (viņai šajā līmenī tikai astotais mačs), Latvijas labākā tenisiste spēja uzvarēt, neskatoties uz to, ka trīs reizes ar kļūdām nenosargāja minibreiku.

Ostapenko pirmās setbumbas izspēlē pie 6:5 uzņemšanā nespēja atsist laukumā pretinieces otro servi, bet nākamajā izspēlē ar "forehand" uzbrukumu ieguva otro setbumbu, kas bija ar pašas servi. Ostapenko netrāpīja pirmo, bet Bārtela pēc tam neizmantoja iespēju uzbrukt otrajai servei, tā vietā izvēloties izpildīt "dropšotu". Tas bija tik slikts, ka Ostapenko viegli tika klāt bumbiņai un uzvaru setā nodrošināja ar "forehand" sitienu laukuma tukšajā pusē – 7:6(6).

Bārtela uz seta zaudēšanu reaģēja pozitīvi, liekot noprast, ka padoties negrasās. Savukārt Ostapenko pietrūka precizitātes, trešajā geimā trīs kļūdu dēļ nokļūstot iedzinējos ar breiku – 1:2. Aļonai 2. setā bija tikai viena iespēja atspēlēties, kas bija sestajā geimā. Ostapenko svarīgajā brīdī neprecīzi nospēlēja ar "backhand". Bārtela samērā pārliecinoši uzvarēja atlikušajos serves geimos un tika pie 2. seta – 4:6.

Trīs setu mačs šodien bija gaidāms, zinot abu spēlētāju formu. Bārtelai tas bija astotais trīs setu mačs pēc kārtas pamatturnīros, bet Ostapenko trešais. Abām tenisistēm nespējot nodemonstrēt savu labāko tenisu, pēdējā setā maķenīt labāka bija mūsu sportiste, kurai gan nācās pamatīgi nopūlēties, lai tiktu pie uzvaras.

Ostapenko 3. seta pirmajā geimā atspēlēja četras breikbumbas, pēc tam pēc Bārtelas dubultkļūdas ieguva 2:0 pārsvaru, bet trešo geimu uzvarēt nespēja, arī pati breikbumbas izspēlē izceļoties ar dubultkļūdu. Aļona drīzumā no 2:0 bija iedzinējos ar 2:3 – breika pārsvars jau vācietei. Pēc tam trīs geimu sērija izdevās Ostapenko, kura nopelnīja iespēju servēt par uzvaru mačā. Aļona pie 5:3 nospēlēja ļoti nelāgu geimu, to zaudējot "sausā". Nākamais geims gan kļuva par pēdējo, jo Ostapenko uzņemšanā ar trešo mačbumbu pielika punktu. Varēja realizēt jau pirmo, taču vienkāršā situācijā iesita tīklā ar "forehand", otro mačbumbu Bārtela atspēlēja pati. Trīs bija pārāk daudz.

Informācija tiek papildināta...

Diāna Marcinkeviča (WTA 325.) neveiksmīgo sezonu pirmdien turpināja ar zaudējumu Podgoricas ITF 25 000 turnīra (māls) 1. kārtā, ar 3:6, 2:6 kapitulējot vienai no Austrijas talantīgākajām jaunās paaudzes tenisistēm Barbarai Hāsai (#299). Diāna uzvarēja pirmajā geimā, bet otrajā nespēja izmantot sešas breikbumbas, pēc tam zaudēja servi, un arī turpinājums bija ļoti neveiksmīgs. Marcinkeviča 19 gadus vecajai Hāsai šogad zaudēja otro reizi. Pirmā bija februārī trīs setos Federācijas kausā (0:6, 6:2, 0:6), tiesa, toreiz Latvijas tenisistei bija savainojums.

Marcinkevičai Melnkalnē vēl palikušas dubultspēles, kurās viņa piedalīsies kopā ar savu māsu Denīzu. Abas ir brīvas no 1. kārtas jeb turnīrā iesaistīsies no ceturtdaļfināla. 15 gadus vecā Denīza nedēļas nogalē spēlēja kvalifikācijā, kur bija nepieciešams gūt tikai vienu uzvaru. Tas neizdevās, ar 3:6, 2:6 zaudējot Bulgārijas tenisistei Jūlijai Stamatovai (#497), pret kuru, starp citu, pagājušajā nedēļā Sofijā divus mačus (1-1) nospēlēja Diāna.

Anastasija Sevastova (WTA 136.) šonedēļ spēlē Sanmalo ITF 50 000 turnīrā (māls), kur sacensību pirmajā dienā lietus dēļ neizdevās paveikt visu iecerēto. Latvijas otrā rakete 1. kārtas mačā ir ar rezultātu 6:4, 3:1 vadībā pret mājinieci Džeidu Suvrijnu (#758), kura turnīrā piedalās ar "wild card". Sevastova šonedēļ piedalīsies arī dubultspēļu turnīrā, kur spēlēs kopā ar Slovākijas tenisisti Kristinu Kučovu. Arī šī turnīra pirmajā mačā Anastasijai pretī stāsies Suvrijna, kurai talkā nāks cita Francijas tenisiste Laetisija Sarazēna.