18.09.2015. 10:00
Aļona Ostapenko (WTA 101.) šovakar plkst. 19:00 aizvadīs karjeras pirmo WTA līmeņa ceturtdaļfinālu, Kvebekas turnīrā sacenšoties ar Polijas tenisisti Paulu Kaniju (WTA 150.). Arī viņa pirmoreiz tikusi tik tālu.

Kamēr Ostapenko abos divos mačos šonedēļ uzvarējusi trīs setos, turklāt abas reizes pēdējā setā bija iedzinējos ar breiku (mačā pret Džesiku Pegulu pat ar diviem), tikmēr Kanija ceturtdaļfinālu sasniegusi bez zaudētiem setiem. Polijas tenisiste vispirms ar 6:4, 6:3 uzvarēja Anu-Sofiju Mestahu, bet pēc tam ar 6:3, 6:3 apspēlēja Sesilu Karatančevu. Neskatoties uz pārliecinošo rezultātu, otrais mačs nemaz tik viegls nebija, jo Karatančeva, kura spēlēja ar savainojumu, spēja realizēt tikai divas no 14 breikbumbām.

Gan Ostapenko, gan Kanijai šodien būs karjeras pirmais WTA ceturtdaļfināls, tāpēc par pieredzes vai psiholoģiska rakstura priekšrocībām runas nemaz nevar būt. Kanijai karjeras bilance WTA pamatturnīros ir 4-6, Ostapenko 5-4.

22 gadus vecā Kanija uzvarējusi piecos ITF vienspēļu turnīros, nozīmīgākais tituls bijis ITF 50 000 līmenī, vēl divi iegūti ITF 25 000 sacensībās. Dubultspēlēs lielāki panākumi, uzvarot 12 ITF turnīros un arī vienreiz triumfējot WTA turnīrā, kas viņai 2012. gadā izdevās mazajā turnīrā Taškentā kopā ar Baltkrievijas tenisisti Poļinu Pehovu. Vēl trīs reizes zaudēts WTA finālos. Kanija savu reitinga rekordu ar 128. pozīciju sasniedza jūnija vidū.

Kanijai "forehand" ir labākais sitiens jeb Ostapenko teorētiski jābūt pārsvaram "backhand" sitienu apmaiņās. Polijas tenisiste no neērtās puses bieži vien izmanto "slaisu", tāpat viņai ļoti patīk saīsinātie sitieni, kuru gan bieži vien ir pārāk daudz, un arī spēle pie tīkla. Ostapenko Kaniju vakar iepazina dubultspēlē, kur, protams, ir cita specifika.

Lai vai kā, šodien pamatoti favorīte (un diezgan liela) ir mūsu tenisiste. Šajā turnīrā izveidosies situācija, kad pirmajās trīs spēlēs katra nākamā pretiniece ir vājāka par iepriekšējo. Labvēlīgā izloze un turnīra pieticīgais sastāvs vieglus mačus pagaidām gan nav devis. Kamēr Ostapenko pēdējos četros mačos spēlējusi trīs setus, Kanija pārsvarā uzvar vai zaudē divos. Polijas tenisistei tikai viena no pēdējām deviņām cīņām prasījusi maksimālo setu skaitu.

Ostapenko un Kanijas mačs ievadīs ceturtdaļfinālu dienu, cīņai sākoties plkst. 19:00. Šī mača uzvarētāja sestdien pusfinālā sacentīsies ar ASV tenisisti Annu Tatišvili vai Lielbritānijas pārstāvi Naomi Broudiju. Vienai no šī kvarteta būs karjeras pirmais WTA fināls. Līdz šim pusfinālā spēlējusi tikai Tatišvili.