04.04.2014. 11:06

«Final Four» sacensību, kas risinās slavenajā «Madison Square Garden» hallē Ņujorkā, finālā «Golden Gophers» ar rezultātu 65:63 pieveica Dienvidu metodistu universitāti (SMU).

Ošenieks laukumā pavadīja sešas minūtes, kuru laikā guva divus punktus, realizējot vienīgo divpunktu metienu. Tāpat latvietis izcīnīja divas atlēkušās bumbas un atdeva divas rezultatīvas piespēles.

Mazāk nekā sešas minūtes līdz pamatlaika izskaņai Minesotas Universitātes komanda atradās iedzinējos ar 46:53, bet atlikušajās minūtēs prata nospēlēt veiksmīgāk par pretiniekiem, tiekot pie uzvaras finālā.

Ošenieks marta sākumā paziņoja, ka ceļgala problēmu dēļ viņa spēlētāja karjera ir noslēgusies, tomēr «Final Four» sacensībās problēmas radās vairākiem «Golden Gophers» garā gala spēlētājiem, kas lika latviešu centram atgriezties laukumā.

Arī pērn «Golden Gophers» spēlēja NCAA NIT turnīra finālā, kurā ar 51:75 zaudēja Stenfordas Universitātes vienībai «Cardinals».

Iepriekš «Golden Gophers» komanda NIT turnīrā uzvarējusi 1993. un 1998. gadā.

NIT turnīrs ir kā gandarījuma sacensības tām komandām, kas nekvalificējas NCAA izslēgšanas spēlēm.

Tāpat NCAA NIT finālam dāmu konkurencē kvalificējusies arī Kristīnes Vītolas un Anetes Kiršteines pārstāvētā «UTEP Miners» komanda.

Tikmēr NCAA izslēgšanas turnīrā šosezon no latviešiem iekļuva vienīgi Ilzes Gotfrīdas pārstāvētā Filadelfijas «Saint Joseph's» universitātes komanda «Hawks», kura zaudēja otrajā kārtā.