10.08.2016. 07:11
Riodežaneiro olimpisko spēļu vīriešu pludmales volejbola turnīrā noslēgušās cīņas C un E grupā. Krietni vien interesantākajā E grupā pie otrās uzvaras tika nīderlandieši Numerdors/Varenhorsts un krievi Semjonovs/Krasilņikovs, ceturtdien savstarpējā spēlē noskaidrojot labāko.

Dienas turpinājumā tika gaidītas cīņa E grupā. Pirmajā mačā tikās nīderlandieši Reinders Numerdors/Kristians Varenhorsts un poļi Gržegoržs Fijaleks un Mariužs Prudels. Pirmajā kārtā abi dueti cīnījās ar mainīgām sekmēm, Nīderlandes duetam pārspējot čīliešus, bet poļiem diezgan bezcerīgi zaudējot krieviem Semjonovam un Krasilņikovam.

Spēli ar diviem gūtiem punktiem sāka Numerdors, kurš labi nospēlēja aizsardzībā. Rezultāta starpība ātri vien sasniedza četrus punktus un tā arī turējās līdz tehniskajam pārtraukumam. Uzreiz pēc tam Varenhorsta uzbrukumu bloķēja Prudels, sadeldējot deficītu uz pusi (10:12). Seta otrajā pusē cīņa ritēja līdzīgi, bet poļiem tā arī neradās iespēja saasināt spēli. Tā galotnē stabili nospēlēja pieredzes bagātais Numerdors, kas Nīderlandes duetam atnesa uzvaru ar 21:17.

Arī spēles otro setu labāk sāka nīderlandieši, izvirzoties vadībā ar 3:0. Pēc pārtraukuma poļiem izdevās izrāvienu apturēt, bet vajadzēja kādu laiku, lai atspēlētos. Lūzums atkal notika pēc tehniskā pārtraukuma, kad Prudels divas reizes noķēra Varenhorstu blokā, panākot izlīdzinājumu (12:12). Tuvojoties seta galotnei, Polijas duetes jau atradās minimālā vadībā, bet pēc Numerdora kļūdas uzbrukumā ieguva arī vajadzīgo divu punktu pārsvaru (18:16). Nīderlandiešiem vēl bija iespēja panākt izlīdzinājumu, bet lieliski nospēlēja Prudels, kas Polijas duetam ļāva novest spēli līdz trešajam setam (21:19). Trešo setu nīderlandieši pārvērta par formalitāti, iekrājot drošu pārsvaru un uzvarot spēlē ar 2-1 (21:17, 19:21, 15:9). Līdz ar to Nīderlandes duets izcīnīja savu otro uzvaru, bet poļi samierinājās ar otro zaudējumu.

Grupas otrajā spēlē krievi Konstantīns Semjonovs un Vjačeslavs Krasilņikovs tikās ar čīliešiem Marko un Estebanu Grimaltiem. Krievijas duets vēlreiz apliecināja, ka ir lieliskā formā, sakaujot pretiniekus visai pārliecinoši ar rezultātu 2-0 (21:17, 21:14). Līdz ar to tieši viņi cīnīsies par pirmo vietu grupā ar Numerdoru un Varenhorstu, bet Grimaltiem priekšā cīņa par izdzīvošanu pret Fijaleku un Prudelu.

C grupā pie likumsakarīgas uzvaras tika itāļi Paolo Nikolai un Daniele Lupo, kuri divos setos apspēlēja pastarīšus no Tunisijas Mohamedu Nacjuru un Čoaibu Belhaju ar rezultātu 2-0 (21:17, 21:13). Šajā grupā otrā uzvara tikusi amerikāņiem Nikolasam Lusenam un Filam Dalhauzeram, kuri cīņā par līderu godu grupā ar 2-0 (21:14, 21:17) pārspēja sīkstos meksikāņus Huanu Virgenu un Lombardo Ontiverosu.

Grupa Spēle Rezultāts
D Pedru/Evandru (Brazīlija) - Sakstons/Šalks (Kanāda) 1-2 (21:17; 18:21; 14:16)
C Lusena/Dalhauzers (ASV) - Virgens/Ontiveros (Meksika) 2-0 (21:14; 21:17)
D Samoilovs/Šmēdiņš (Latvija) - Diass/Gonzaless (Kuba) 1-2 (21:23; 21:19; 9:15)
E Numerdors/Varenhorsts (Nīderlande) - Fijaleks/Prudels (Polija) 2-1 (21:17; 19:21; 15:9)
C Nikolai/Lupo (Itālija) - Nacjurs/Belhajs (Tunisija) 2-0 (21:17; 21:13)
E Semjonovs/Krasilņikovs (Krievija) - Grimalts/Grimalts (Čīle) 2-0 (21:17; 21:14)