31.07.2012. 13:29
Trīs dienas Tukuma un Dobeles šautuvēs norisinājās cīņas par Latvijas 2012. gada čempionāta ložu šaušanā medaļām. Piedalījās gandrīz visi mūsu valsts spēcīgākie sportisti – gan „vecie” un pieredzējušie, gan jaunie un talantīgie. Cīņas bija spraigas, rezultāti kārtējo reizi blīvi, un nevienā disciplīnā netika viegli izcīnītas vai „atdotas” uzvaras.

Sacensības tika uzsāktas ar pneimatiskajiem ieročiem. Vingrinājumā PP – 40 sievietēm uzvara jaunajai dobelniecei Agatei Rašmanei – 371 punkts. Par punktu mazāk un otrā vieta rīdziniecei Karīnei Blakunovai, 368 punkti un bronzas medaļa Jevgēnijai Černijenko no Daugavpils. Vīriešiem vingrinājumā PP – 60 ar sporta meistara normatīvam atbilstošu rezultātu – 577 punkti – nepārspēts palika otrs mūsu „jaunais talants” – tukumnieks Kristaps Smilga. Savu tuvāko sekotāju Robertu Zumentu no Dobeles viņš apsteidza par 10 (!) punktiem. Trešajā vietā vēl viens tukumnieks – Vladislavs Gedjuns – 566 punkti.

Šauteņu vingrinājumā PŠ – 40 sievietēm visu goda pjedestālu aizņēma rīdzinieces – Anete Rozmane – 389 punkti, Kristīna Musļimova – 388 punkti un Viktorija Andžāne – 386 punkti. Līdzīga situācija vīriešu vingrinājumā PŠ – 60. Tāpat kā pirms divām nedēļām Latvijas III Olimpiādē, viss pjedestāls piederēja dobelniekiem. Šoreiz pirmais Raivo Deklavs – 582 punkti, otrais – Emīls Latišs – 580 punkti, ar tādu pašu rezultātu trešais – Guntis Inauskis.

Vingrinājumā MP – 60 jau otrajās sacensībās pēc kārtas nepārspēts palika Vladislavs Gedjuns – 543 punkti. Robertam Zumentam 537 punkti un otrā vieta. Trešā vieta ar 534 punktiem Vadimam Maļukam, kurš startēja individuāli.

Vingrinājumā MŠ – 3x20 vīriešiem ar 564 punktiem uzvaru izcīnīja Guntis Inauskis. Otrais ar 559 punktiem Emīls Latišs, trešais – Aizputes pārstāvis Raivis Balodis – 555 punkti. Sievietēm šajā vingrinājumā viss goda pjedestāls – aizputniecēm. Kārtējo reizi nepārspēta palika pieredzējusī Ilze Frīdenberga – 564 punkti. Tikai par vienu punktu Ilzei piekāpās Dace Petrovska, Ancei Birkmanei 555 punkti un trešā vieta.

Vingrinājumā MP – 30+30 sievietēm uzvaru izcīnīja tukumniece Inga Eizengrauda – 569 punkti. Viņas komandas biedrene Liene Rugāja ierindojās otrajā vietā ar 555 punktiem, tikai par punktu mazāk un trešā vieta ZS 17. PABN pārstāvei Ievai Simsonei. Vīriešiem šajā disciplīnā dominēja dobelnieki – Roberts Zuments pirmais – 574 punkti, par punktu mazāk Andrim Krieķim, trijnieku noslēdza Andris Erķevics – 571 punkts.

Vingrinājumā MŠ – 60 sievietēm savu otro uzvaru izcīnīja Ilze Frīdenberga – 583 punkti. Ar tādu pašu rezultātu otrā – Ance Birkmane. Uzvarētāju šoreiz nācās noskaidrot pēc piektās šāvienu sērijas rezultāta. Trešā - dobelniece Inta Smildziņa – 579 punkti. Arī vīriešiem šajā vingrinājumā cīņa par medaļām izvērsās spraiga. Atkal nepārspēts palika Raivis Balodis – 586 punkti. Par punktu mazāk un trešā sudraba medaļa šajās sacensībās Emīlam Latišam. Mūsu vispieredzējušākajam šauteņniekam, dobelniekam Ērikam Filipēnokam šoreiz trešā vieta – 584 punkti.

Komandu vērtējumā kārtējo reizi savu čempionu titulu nosargāja dobelnieki – Dobeles Sporta skolas 2. komanda. Otrajā vietā – Aizputes novada 1. komanda, trešajā – Tukuma Šaušanas sporta kluba 1. komanda.

Nākamais starts mūsu sportistiem jau nākamajā nedēļā, kad mūsu NBS izlases dalībnieki Vilnis Celmiņš, Edgars Vilītis, Igors Strautmanis, Raivo Deklavs, Andrejs Vasiļjevs un Guntis Inauskis dosies uz starptautiskām sacensībām Šveicē.

Plašāks rezultātu apkopojums atrodams LŠF mājas lapā internetā, sadaļā rezultāti - Latvijas Šaušanas Federācija

Informāciju sagatavoja:Latvijas Šaušanas federācija