15.02.2013. 19:44
Uzvaru Čehijā notiekošajā pasaules čempionātā biatlonā 4x6 kilometru stafetes sacensības sievietēm piektdien izcīnīja Norvēģijas izlase, bet Vācijas pārstāves pirmo reizi kopš 1993.gada palika ārpus goda pjedestāla.

Lieliski pēdējo stafetes posmu Norvēģijas komandas sastāvā veica tās līdere Tūre Bergere, kura abās šaušanās pieļāva tikai vienu kļūdu, izcīnot savu piekto medaļu šajā čempionātā.

Norvēģietes stafeti veica vienā stundā astoņās minūtēs un 11 sekundēs, bet otrajā vietā ierindojās Ukrainas izlase, kas uzvarētājām zaudēja septiņas sekundes.

Tikmēr bronzas godalgas ieguva Itālijas komanda, kas norvēģietēm zaudēja 11,6 sekundes.

Itālijas komanda tādejādi izcīnīja savu pirmo medaļu vēsturē sieviešu konkurencē kādā no augstākā līmeņa sacensībām - pasaules čempionātā vai olimpiskajās spēlēs. Savukārt Norvēģijas izlasei šis kļuvis par veiksmīgāko čempionātu tās vēsturē. Izlase izcīnījusi jau sešas medaļas, atkārtojot Vācijas izlases 1993.gadā sasniegto rezultātu.

Ļoti neveiksmīgi sacensības aizvadīja Vācija, kura ierindojās vien piektajā pozīcijā. Šī bija pirmā reize kopš 1993.gada, kad Vācijas pārstāves palika bez medaļām pasaules čempionātos un olimpiskajās spēles.

Uz starta kopumā devās 25 valstu kvarteti, tomēr Latvija sacensībās nebija pārstāvēta, jo tās sieviešu izlase Novo Mesto startē trīs sportistu sastāvā.

Vīriešu stafetes sacīkstes notiks sestdien, bet čempionāts noslēgsies svētdien ar masu startiem, kuros Latvija nebūs pārstāvēta.