23.11.2012. 18:21

Rīgas Dinamo hokejisti piektdienas vakarā aizvada otro no trim izbraukuma spēlēm šajā sērijā, šoreiz viesojoties Ņižņekamskā pie Ņeftehimik. Tieši pirms nedēļas savā laukumā rīdzinieki bija pārāki ar 6:4. Spēli tiešraidē translē Viasat Sport Baltic, bet plkst. 22:00 ierakstā rādīs TV6. Pēc spēles 2.perioda rezultāts ir 1:0 Dinamo labā, vienīgos vārtus guvis Pols Šehura.

Jau 1.minūtē gana bīstams uzbrukums mājiniekiem, bet Oskara Osalas mesto ripu atvaira Telkvists. Ņeftehimik turpināja spiedienu, vairākas minūtes uzturoties rīdzinieku aizsardzības zonā, līdz beidzot izdevās ripu izmest. Nedaudz vēlāk bīstamu momentu pie Telkvista vārtiem izveidoja Ņeftehimik ceturtā maiņa, bet zviedru vārtsargs vietā. Turpinājumā jau nedaudz aktivizējās Dinamo - pa vārtiem uzmeta Indrašis, bīstami partnerim centās iespēlēt Džonsons; spēle izlīdzinājās. Perioda 9.minūtē pirmais vairākums rīdziniekiem, taču tajā neizdodas pilnīgi nekas. Brīdi vēlāk Pie noraidījuma tika arī Dinamo - Džeriņš neatļauti pietur pretinieku un divas minūtes jāspēlē mazākumā. Ņeftehimik vairākums padodas nesalīdzināmi labāk, tomēr rīdzinieki nosargā vārtus neskartus. Vēl dažas minūtes vēlāk uz noraidīto soliņa par pretinieka klupināšanu dodas Jēkabs Rēdlihs, bet drīz vien viņam pievienojas arī Gints Meija. Lielajā mazākumā klājas smagi, tomēr dinamieši spēj šo pārbaudījumu izturēt. Uzreiz pēc tam Latvijas klubs iegūst vairākumu (Pestuško saņem 2+10 soda minūtes par netīru spēka paņemienu) un iespēju perioda beigās atklāt mača rezultātu. Šoreiz vairākumā cīnāmies kā lauvas, bet divas nulles uz tablo izmainīt neizdodas. Par spīti iespaidīgajai metienu attiecībai (11:3), perioda beigas tomēr labāk aizvadīja Dinamo.

Arī otrā perioda sākumā vairāk darba bija Telkvistam, turklāt vēl vairāki mājinieku metieni lidoja vārtiem secen. Pretinieku zonā nostiprināties spēja vien rīdzinieku 4.maiņa. Labs moments arī vienam no pretinieku li'deriem Nailam Jakupovam, kurš efektīgi centās apspēlēt aizsargus. Viss tomēr notika pretēji spēku samēram laukumā - vārtus pretuzbrukumā guva Dinamo, beidzot atklājot mača rezultātu! Vārtu guvums pēc teicamas Ņiživija piespēles Polam Šehuram. Ņeftehimik metās atgūt zaudēto, atkal no jauna iespiežot rīdziniekus savā zonā. Turpinājumā Ņižņekamskas komanda visai meistarīgi izspēlēja aizturēto sodu, teju gūstot vārtus. Dinamo vēlreiz paliek mazākumā - tajā labi nospēlē visa komanda un trauslais pārsvars uz tablo tiek saglabāts. Turklāt uzreiz seko iespēja to dubultot, jo noteikumus pret Bičevski pārkāpj mājinieki. Vairākumā divas lieliskas iespējas paliek neizmantotas, turklāt bīstamā pretuzbrukumā paspēja aizskriet arī Ņeftehimik. Mača 35.minūtē pēc asumiem abpusējs noraidījums - pa divām minūtēm Karsumam un Poligalovam. Četratā vairāki bīstami metieni seko viens otram, bet Telkvists allaž vietā un glābj Dinamo. Milzīgs mājinieku pārsvars arī noslēdzošajās minūtēs, tomēr izdodas 1:0 uz tablo noturēt.

Treneri šīs dienas mačam pieteikuši sešus aizsargus un 13 uzbrucējus, jo ceļgala savainojuma dēļ šovakar nespēlē kapteinis Guntis Galviņš. Līdz ar to iespēja sevi apliecināt dota jaunajam aizsargam Mārtiņam Porejam. Uzbrucēju trijniekos arī ir notikusi viena izmaiņa – ceturtajā maiņā Raita Ivanāna vietā spēlē Gunārs Skvorcovs. Vārtus devīto maču pēc kārtas sargā Mikaēls Tellkvists, bet rezerves vārtsargs ir Māris Jučers.

KHL regulārais čempionāts. 2012.gada 23.novembris. Ņižņekamska.

Ņižņekamskas Ņeftehimik – Rīgas Dinamo 0:1 (0:0; 0:1; 0:0)

Vārti: 25:24 Šehura (Karsums, Ņiživijs) 0:1;

Vārtsargi: Mets Daltons – Mikaēls Telkvists

Metieni: 30-10

Soda minūtes: 18-10

Skatītāji: 4500

Dinamo: Telkvists (Jučers); Sotnieks – Reķis, J.Rēdlihs – Cibuļskis, Porejs – Laviņš; Karsums – Džonsons – Indrašis, Žirū – Šehura – Ņiživijs, Daugaviņš – Džeriņš – Ankipāns, Skvorocvs – Bičevskis – Meija, Biezais.