01.04.2013. 19:59

Latviešu autosportists Reinis Nitišs pirmdien Eiropas rallijkrosa čempionāta sezonas pirmajā posmā Lielbritānijā uzvarēja abos atlikušajos kvalifikācijas braucienos, pusfinālā finišēja trešais un iekļuva finālā, izcīnot sesto vietu otrajā spēcīgākajā klasē "Super 1600".

Jau vēstījām, ka sestdien norisinājās pirmie divi kvalifikācijas braucieni, kas 17 gadus vecajam Nitišam nebija veiksmīgi, jo pirmajā reizē salūza "Renault Clio" ātrumkārba, bet otrajā reizē plīsa riepa, kad sportists apli pirms beigām atradās vadībā.

Šodien Lidenhilas trasē šīs problēmas gāja secen un Nitišs izcīnīja uzvaras abos atlikušajos kvalifikācijas braucienos, turklāt abas reizes parādot labākos rezultātus starp visiem šīs klases braucējiem. Rezultātā no astotās vietas kopvērtējumā sportists pacēlās pat uz ceturto un ieguva arī pirmos punktus Eiropas čempionāta kopvērtējumā.

Tālāk norisinājas pusfināli, kuros piedalījās labākie 12 braucēji, kas sadalīti divās grupās. Nitišs startēja no otrās vietas un otrajā pusfināla cīņā finišēja trešajā vietā, nodrošinot iespēju startēt finālā, kas arī bija "Set Promotion" komandas un paša sportista mērķis šajā posmā. Turklāt Nitišs pat varēja uzvarēt, ja nebūtu sadūries ar komandas biedru Ildaru Rahmatuļinu no Krievijas.

Finālā Nitišs palika pēdējā sestajā vietā, taču tas vienalga ir atkārtots labākais rezultāts, ko Eiropas rallijkrosa čempionāta posmos tā vēsturē sasnieguši Latvijas pārstāvji. Uzvaru EČ pirmajā posmā guva dānis Ulriks Linnemans, aiz kura palika krievs Vadims Makarovs, bet trešo vietu izcīnīja zviedrs Eriks Farens.

Iepriekš sesto vietu atsevišķos posmos divreiz 2002. gadā bija guvis Agris Upītis, kurš startēja tolaik pastāvošajā D-2A klasē (N grupas pilnpiedziņas auto līdz 1400cm3). Savukārt astotās vietas savās klasēs savulaik guvuši Vladislavs Šlēgelmilhs, Jānis Aleksejevs un Reinis Safonovs.