03.07.2014. 18:46
Reinis Nitišs devies uz Zviedrijas pilsētu Holji (Hölje), lai piedalītos Monster Energy FIA pasaules rallijkrosa čempionāta (Pasaules RX) piektajā posmā. Šajās sacensībās, prestižajā Supercar klasē, sacentīsies līdz šim lielākais dalībnieku skaits – 42 autosportisti. Turklāt, šīs būs mājas sacensības Nitiša komandai Olsbergs MSE, kura bāzējas Zviedrijā.

18 gadus jaunais jēkabpilietis Reinis Nitišs uz Zviedriju dodas kā Pasaules RX kopvērtējuma līderis. Latvietis pirmajos četros posmos izcīnījis vienu uzvaru, divas trešās vietas un vienreiz sacensības noslēdzis septītajā vietā, kas kopsummā Nitišam dod 96 punktus un ļauj atrasties Pasaules RX čempionāta līderpozīcijā. Otrajā vietā atrodas Nitiša komandas biedrs Andreas Bakeruds (Andreas Bakkerud), kurš ir sakrājis 82 punktus. Savukārt trešajā vietā ar 80 punktiem atrodas 2003. gada pasaules rallija čempions Peters Solbergs (Petter Solberg).Pasaules RX piektais posms norisināsies 1210 metrus garajā Holjes trasē (60% - asfalts, 40% - grunts), un šis būs otrais starts trīs nedēļu ilgajā rallijkrosa sacensību maratonā - jau nākamās nedēļas nogalē Nitišam paredzēts nākamais starts Beļģijā.

Brīvdienās paredzētās sacensības būs arī noslēdzošais, neoficiāli iesauktās Skandināvijas tūres, posms, kurā iekļautas sacensības Norvēģijā, Somijā un Zviedrijā. “Šīs trīs Skandināvijas trases ir diezgan līdzīgas viena otrai – tās ir tehniski sarežģītas, ar pozitīviem un negatīviem līkumiem, ar izteiktu trases reljefu, kas ved gan augšup, gan lejup no kalna, un tramplīniem. Atšķirīgais elements ir ātrums, ar kādu jāizbrauc katrs aplis – ja Norvēģijas trase ir vislēnākā, tad Somija jau ir nedaudz ātrāka, bet Zviedrija - vēl ātrāka. Zviedrijā garākajā taisnē jābrauc ar sesto pārnesumu un 170 km/h lielu ātrumu,” pirms posma Zviedrijā atklāj Nitišs.

“Trasi Zviedrijā raksturo ātri līkumi, sānslīdes un tramplīni, no kuriem pirmais ir jau starta/finiša taisnē. Arī šoreiz pirmajā līkumā būs sīva spēkošanās, jo Joker aplis ir izveidots pie trases otrā līkuma, tas ir ar ātru ieeju, pārejot lēnā S-veida līkumā tā izskaņā. Kļūdoties, šeit iespējams zaudēt daudz laika,” stāsta Reinis Nitišs. “Jāpiemin tehniski sarežģītā sekcija trases beigās, kurā pats vēl nejūtos ērti. Tomēr Holjē esam veikuši testus un sestdien brauksim arī treniņbraucienus, tāpēc ceru, ka izdosies arī šo daļu atrisināt, lai varētu cīnīties par augstākajām vietām posma kopvērtējumā,” apņēmīgs ir Reinis Nitišs.

“Redzamākā atšķirība no citiem sezonas posmiem – Holjes trase veicama pretēji pulksteņrādītāja virzienam. Iespējams, citkārt es par to būtu pirms sacensībām ļoti piedomājis, taču, startējot pasaules čempionātā, tam vairs neatliek laika – visos posmos iespējams izcīnīt 30 punktus, un visos posmos cenšos nobraukt pēc iespējas labāk, neatkarīgi no tā, cik ļoti man konkrētā trase pašam patiktu,” stāsta Reinis Nitišs.

17:00 1. kvalifikācijas brauciena starta vietu izloze

11:00 Brīvie treniņbraucieni13:15 1. un 2. kvalifikācijas brauciens

09:45 Iesildīšanās braucieni11:00 3. un 4. kvalifikācijas brauciensno 15:30 Pasaules RX ceturtā posma finālbraucieni

Norādīsim, ka šis būs Reiņa Nitiša trešais starts šajā Zviedrijas trasē. Pirms diviem gadiem tieši Holjē Nitišs debitēja FIA Eiropas rallijkrosa čempionātā Super1600 klasē, izcīnot 12. vietu. Ar Super1600 automašīnu Nitišs Zviedrijas posmā startēja arī pērn, kad finišēja otrajā vietā.

Pasaules RX piektā posma galvenos notikumus ar komentāriem latviešu valodā varēs vērot kanālā Viasat Sport Baltic. Translācijas sākums svētdien, 6. jūlijā, plkst. 17:00. Posma finālbraucienus tiešraidē pārraidīs Pasaules RX oficiālajā interneta mājas lapā rallycrossrx.com.

Informāciju sagatavoja:Jānis Unbedahts,RA EVENTS2010, SIA 2010, SIA Cēsu 31 k.1, Rīga, LV-1012
Kušnira Natālija Kušnira NatālijaFitness, Aerobika, Body-Bike
FTA
Reģistrēties