16.11.2013. 19:42
Noskaidrota pirmā Āfrikas ceļazīmes īpašniece uz 2014.gada Pasaules kausa finālturnīru Brazīlijā. Par to kļuva Nigērija, kas savā laukumā atkārtoti uzvarēja Etiopiju (2:0) un divu spēļu summā bija pārāka ar rezultātu 4:1. Šovakar plkst. 21:00 pēc Latvijas laika otro ceļazīmi sadalīs Kotdivuāra un Senegāla.

Etiopijai, lai turpinātu cerēt uz iekļūšanu finālturnīrā, šovakar bija jāuzvar un jāgūst vismaz divi vārti, tomēr pārsteigumi nenotika un nigērieši svinēja vēl vienu panākumu.

Pirmos vārtus 20.minūtē guva "Liverpool" uzbrucējs Viktors Mouzess, kurš aukstasinīgi realizēja 11 metru soda sitienu, bet 82.minūtē Maskavas "Lokomotiv" spēlētājs Viktors Obinna ar tiešo brīvsitienu pārspēja nepārliecinoši spēlējošo Etiopijas vārtsargu (2:0).

Pirmajā spēlē pirms vairāk nekā mēneša Etiopija izvirzījās vadībā, tomēr divi Emanuela Emenikes vārti ļāva Nigērijai spert pirmo soli pretī finālturnīram - 2:1. Kvalifikācijas turnīrā Nigērija spēlēja vienā grupā ar Malāviju, Keniju un Burkinafaso un ar 12 punktiem sešās spēlēs grupā izcīnīja pirmo vietu.

Nigērija kvalificējās piektajam no pēdējiem sešiem Pasaules kausa finālturnīriem. 2010.gadā Dienvidāfrikā Nigērija grupā palika pēdējā vietā - zaudējumi Argentīnai (0:1) un Grieķijai (1:2), kā arī neizšķirts pret Dienvidkoreju (2:2).