27.12.2017. 23:50

Mančestras ''City'' Ņūkāslā ieradās, lai turpinātu uzvaru sēriju. Pirms spēles tā bija 17. spēļu gara, kas atpaliek par nieka diviem panākumiem no Minhenes ''Bayern'' 19. maču rekorda. Ņūkāslas ''United'' sezona gan bija pilnīgi citāda, iepriekšējā spēlē tā bija pārtraukusi deviņu bezuzvaru sēriju un nestabili atradās 15. pozīcijā. Tāpat mājinieces izredzes nepārliecināja fakts, ka tā bija zaudējusi pēdējās četras spēles savā laukumā.

Viesiem šajā spēlē bija jāiztiek bez viena no vidusdaļas līderiem Davida Silvas, kurš šobrīd atrodas Spānijā, kā arī sezonas pārsteigums Fabians Delfs netika pieteikumā, visticamāk blīvā kalendāra dēļ. Ņūkāslas komandai pirmo reizi sākumsastāvā devās Pauls Damets, kurš gandrīz visu sezonas pirmo pusi izlaida savainojuma dēļ.

Ņūkāslas ''United'': Eliots - Jedlins, Laskelss, Mbemba, Dammets, Mankvilo - Mērfijs, Diamē, Šelvijs - Ārons, Hoselu

Mančestras ''City'': Edersons - Vokers, Kompanī, Otamendi, Danilu - Fernandinju, De Breine, Gundogans - B. Silva, Stērlings, Agvero

Nebija šaubas, ka izteikts favorīts šajā mačā bija Mančestras klubs, bet pirmo sitienu mērķī izdarīja tieši mājinieki. Jau pirmajā minūtē Džondžo Šelvijs izvēlējās pārbaudīt savu veiksmi un no liela attāluma raidīja bumbu pa vārtiem. Edersonam tas gan nesagādāja nekādas problēmas. Neilgi pēc tam krietni bīstamāka izdevība bija otrpus laukumam - tālu Fernandinju piespēli uzņēma Serhio Agveru, bet viņa sitiens trāpīja pa vārtu stabu. Lielisku iespēju atklāt rezultātu neizmantoja arī Kevins De Breine, kurš 11. minūtē no soda laukuma robežas trieca pāri vārtiem.

Ļoti agri spēlē varēja novērot spēlētāju maiņu - ''City'' kapteinis Vensāns Kompanī nespēja turpināt maču. Interesanti, ka viņa vietā stājās uzbrucējs Gabriels Žezuss, kas nozīmēja, ka viesu aizsardzība sastāvēja no tikai viena nominālā centra aizsarga.

''City'' turpināja izteikti dominēt laukumā, bet pirmajā pusstundā iespējas neizdevās izmantot. Vienā situācijā De Breine spēcīgi sita pāri, bet citā Agvero atkal norībināja vārtu stabu. Tomēr 31. minūtē Mančestras vienībai izdevās beidzot pārņemt vadību - De Breine ar fantastisku tālo piespēli vārtu priekšā atrada Rahīmu Stērlingu, un uzbrucējs darbojās precīzi - 0:1. Pretēji mača gaitai ''United'' varēja pat drīz pēc vārtu zaudējuma izlīdzināt rezultātu - pretinieku soda laukumā ar bumbu iekļuva Rolando Ārons, viņš to sita pāri Edersonam, bet Nikolass Otamendi glāba komandu uz vārtu līnijas.

Drīz pēc tam Agvero varēja palielināt pārsvaru, bet viņa šāvienu vārtu priekšā bloķēja Mohameds Diamē. Kas par pirmo puslaiku ''City'' izpildījumā - 83% bumbas kontrole, 15 pret trīs sitieni pa vārtiem un 90% piespēļu kvalitāte.

Neilgi pēc pārtraukuma pie saviem otrajiem vārtiem varēja tikt Stērlings, kad viņš tika garām vairākiem pretspēlētājiem. Tomēr angļa sitiens no tuvas distances bija neprecīzs. Diezgan neierasti 56. minūtē arī De Breine nespēja trāpīt no neliela attāluma, rezultātam vēl arvien esot 0:1. Lai arī beļgu superzvaigznei šajā spēlē bija svarīga rezultatīvā piespēle, nav šaubu, ka mačs viņam varēja būt krietni veiksmīgāks. Neilgi pēc iepriekšējā netrāpījuma viņš ar spēcīgu sitienu trāpīja pa vārtu stabu. Atlēkušo bumbu vārtos ievirzīja Agvero, bet viņam tika konstatēts aizmugures stāvoklis.

72. minūtē ''City'' soda laukumā krita Dvaits Geils, bet tiesnesis bija uzdevumu augstumos un piešķīra anglim dzelteno kartīti par simulāciju. Uz maiņu nākušais uzbrucējs nelikās mierā un pirms pašām beigām ar galvu sita minimāli garām viesu vārtiem - kas par dramatisku golu tas varēja būt.

11 - Manchester City have now won 11 consecutive away top-flight matches, equalling the record set by Chelsea in December 2008. Unstoppable. pic.twitter.com/1Qhl00dHN5— OptaJoe (@OptaJoe) December 27, 2017