20.06.2014. 19:35
Nacionālās Basketbola asociācijas spēlētāju uniformas nākamajās sezonās kļūs līdzīgākas WNBA un Eiropas klubu uniformām, priekšpusē atbrīvojot vietu sponsoru reklāmām. Izvietojot reklāmas, līga katru gadu varētu iegūt papildus 100 miljonus ASV dolāru.

Ceturtdien, 19. jūnijā, “Charlotte Hornets” iepazīstināja ar jaunajām uniformām. NBA logo ar klasisko Džerija Vesta siluetu ir pārvietots uz uniformas aizmuguri. Tajā pašā dienā līga apstiprināja, ka līdzīgi notiks ar visu komandu uniformām. Agrāk NBA logo atradās uniformas priekšpusē, augšējā kreisajā stūrī.

Līgas komisārs Ādams Silvers 2014. gada martā IMG Pasaules sporta kongresā Kalifornijā paziņoja, ka korporāciju logo izvietošana uz spēlētāju uniformām ir neizbēgama. NBA vadītājs prognozēja, ka tas varētu notikt piecu gadu laikā.

Silvers norādīja, ka sponsoru logo izvietošana uz spēlētāju krekliem ir vispārpieņemta prakse Britu Premjerlīgā un citās futbola līgās. Ņemot vērā, ka ASV televīzija piedāvā amerikāņiem ieraudzīt tādas uniformas, jāuzskata, ka pienācis laiks reklāmu izvietošanai.

“Tas rada vairāk iespēju mūsu mārketinga partneriem nokļūt tuvāk mūsu līdzjutējiem un mūsu spēlētājiem. Tas dod mums iespēju ciešāk sadarboties ar sponsoriem. ASV televīzijā tiek arvien vairāk pārraidītas Čempionu līgas un Premjerlīgas spēlēs, tādējādi pārmaiņas kļūst pieņemamākas arī mūsu līdzjutējiem.”

Gandrīz visi NBA korporatīvie sponsori pauduši interesi par logo izvietošanu uz spēlētāju uniformām. “Tas brīdis tuvojas. Tas ir neizbēgami. Tā ir milzīga iespēja satuvināties ar mūsu sponsoriem. Manuprāt, tirgus to pieprasa.”

NBA sponsori ir “Nike”, “Coca-Cola”, “Anheuser-Busch InBev”, “Samsung”, “State Farm”, “Taco Bell”, “Diageo” un “Kumho Tire”.

Amerikas profesionālajās līgās reklāmu izvietošana uz spēlētāju uniformām ir jaunievedums. Par izņēmumu uzskatama Nacionālā Sieviešu basketbola asociācija (WNBA).

Izmantotie resursi:NBA Moving Logo to Back of Jerseys as Owners...NBA Commissioner: Ads on Player jerseys Are...Skaistuma diena, SIA Skaistuma diena, SIA Lāčplēša 12, Rīga, LV-1010
Trubeckojs Andrejs Trubeckojs AndrejsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Brīva cīņa sivietēm, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties