28.11.2014. 19:06

Pilna vērsija:

, LSM.LV - Sports

Padome apstiprināja naudas balvu piešķiršanu pasaules un Eiropas čempionāta medaļniecēm brīvajā cīņā Anastasijai Grigorjevai un Laurai Skujiņai, kā arī viņu treneriem, Pasaules kausa pludmales volejbolā ieguvējiem Jānim Šmēdiņam un Aleksandram Samoilovam, Eiropas BMX čempionāta uzvarētājam Mārim Štrombergam, Eiropas čempionāta uzvarētājam biatlonistam Andrejam Rastorgujevam, un daudziem citiem.

Kopumā no 33 sporta organizācijām tika saņemti pieteikumi par 139 sportistu apbalvošanu. Naudas balvu izmaksa vēl jāapstiprina 2. decembrī Ministru kabineta sēdē. Jau martā valdība atbalstīja vairāk nekā 1,5 miljonu eiro piešķiršanu sportistiem un ar viņu panākumiem saistītām personām par sasniegumiem Soču ziemas olimpiskajās spēlēs.

LNSP arī apstiprināja "Latvijas Valsts mežu” 2014.gadā plānoto ziedojumu sadalījumu. No divu miljonu ziedojuma Latvijas Sporta federāciju padomei paredzēti 440 tūkstoši eiro, Latvijas Olimpiskajai komitejai (LOK) un Latvijas Komandu sporta spēļu asociācijai – pa 680 tūkstošiem katrai, Latvijas Paralimpiskajai komitejai – 120 tūkstoši, bet Latvijas Sporta izglītības iestāžu direktoru padomei Jaunatnes sporta fonda vajadzībām - 80 tūkstoši eiro.

Sēdē izskatīja 2015.gada Eiropas čempionāta finālturnīra basketbolā vīriešiem grupas turnīra sarīkošanu Latvijā. Izvērtējot Latvijas Basketbola savienības (LBS) iesniegto papildus finansējuma pieprasījumu, LNSP vienojās izskatīšanai Ministru kabinetā virzīt jautājumu par 150 000 eiro piešķiršanu čempionāta organizatorisko izdevumu segšanai, kā rezultātā kopējais valsts atbalsts čempionāta organizēšanai sasniegs 1,5 miljonus eiro.

LNSP rosināja arī LBS interesēties par finansējuma saņemšanas iespējām Rīgas domē un no citiem atbalstītājiem. Iepriekš neapzinātu izdevumu pozīciju dēļ LBS lūdza piešķirt papildu 358 000 eiro, bet saņēma atbalstu par 150 000 eiro. Par pārējo iztrūkstošo summu varētu lemt jau valdības apstiprināta čempionāta rīcības komiteja 2015.gadā.

Tāpat izskatīja arī Starptautiskās Automobiļu federācijas (FIA) pasaules rallijkrosa čempionāta posma organizēšanu Latvijā 2016. līdz 2020.gadā. Finanšu ministra izvērtēs iespēju palielināt prognozētos valsts budžeta ieņēmumus no pievienotās vērtības nodokļa un gadījumā, ja lēmums būs pozitīvs, IZM sadarbībā ar Finanšu ministriju jautājumu par valsts atbalstu pasaules rallijkrosa čempionāta posma organizēšanai virzīs izskatīšanai Ministru kabinetā.

LNSP izskatīja arī Latvijas Futbola federācijas stadionu un futbola laukumu infrastruktūras attīstības programmu un nolēma skatīt to kontekstā ar Valsts un pašvaldību nozīmes sporta infrastruktūras attīstības koncepcijas 2016.-2022.gadam projektu, kura izstrādi plānots pabeigt līdz 2015.gada rudenim.

Par LNSP priekšsēdētāja vietnieku piektdien vienbalsīgi ievēlēja LOK prezidentu Aldonu Vrubļevski. Padome izskatīja arī saņemtos sporta federāciju pieteikumus Eiropas un pasaules čempionātu sarīkošanai Latvijā 2015.gadā.Sēlijas mežs, orientēšanās sporta klubs Sēlijas mežs, orientēšanās sporta klubs "Dolomīts M", Salas p., Salas n., LV-5230
Rērihs Jānis Rērihs JānisGrieķu-romiešu cīņa, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties