28.11.2014. 20:41
Piektdien Latvijas Nacionālās sporta padome piešķīra naudas balvas par izciliem sasniegumiem sportā 2013. gada nogalē un 2014. gadā. Kopumā sportistiem, treneriem un citiem ar sportistu sasniegumiem saistītiem cilvēkiem un organizācijām piešķirtas prēmijas 700 918 eiro apjomā, ziņots Izglītības un zinātnes ministrijas mājaslapā.

Padome apstiprināja naudas balvu piešķiršanu godalgotajām olimpisko sporta veidu pasaules čempionāta uzvarētājām un viņu treneriem brīvajā cīņā Anastasijai Grigorjevai un Laurai Skujiņai, pasaules kausa pludmales volejbolā uzvarētājiem Jānim Šmēdliņam un Aleksandram Samoilovam, Eiropas čempionāta BMX uzvarētājam Mārim Štrombergam, Eiropas čempionāta uzvarētājam biatlonistam Andrejam Rastorgujevam, un daudziem citiem. Kopumā tika saņemti 139 sportistu pieteikumi no 33 sporta organizācijām. Naudas balvu izmaksa vēl jāapstiprina 2. decembra Ministru kabineta sēdē.

Sēdē apstiprināja arī VAS “Latvijas Valsts meži” 2014.gadā plānoto ziedojumu sadalījumu. No kopējā divu miljonu ziedojuma Latvijas Sporta federāciju padomei paredzēti 440 tūkstoši eiro, Latvijas Olimpiskajai komitejai un Latvijas Komandu sporta spēļu asociācijai – pa 680 tūkstošiem katrai, Latvijas Paraolimpiskajai komitejai – 120 tūkstoši, bet Latvijas Sporta izglītības iestāžu direktoru padomei - 80 tūkstoši eiro.

Par Latvijas Nacionālās sporta padomes priekšsēdētāja vietnieku vienbalsīgi ievēlēja Latvijas Olimpiskās komitejas prezidentu Aldonu Vrubļevski.

Sēdē izskatīja 2015. gada Eiropas čempionāta finālturnīra basketbolā vīriešiem grupas turnīra sarīkošanu Latvijā. Izvērtējot Latvijas Basketbola savienības iesniegto papildus finansējuma pieprasījumu, Nacionālā sporta padome vienojās izskatīšanai Ministru kabinetā virzīt jautājumu par 150 000 eiro piešķiršanu čempionāta organizatorisko izdevumu segšanai, kā rezultātā kopējais valsts atbalsts čempionāta organizēšanai sasniegs 1,5 miljonus eiro.

Tāpat izskatīja arī FIA pasaules rallijkrosa čempionāta posma organizēšanu Latvijā 2016.–2020. gadā. Finanšu ministra izvērtēs iespēju palielināt prognozētos valsts budžeta ieņēmumus no pievienotās vērtības nodokļa. Ja lēmums būs pozitīvs, tad Izglītības un zinātnes ministrija sadarbībā ar Finanšu ministriju informatīvo ziņojumu par valsts atbalstu ar FIA pasaules rallijkrosa čempionāta posma organizēšanu jautājumu virzīs izskatīšanai Ministru kabinetā.

Nacionālā sporta padome izskatīja arī Latvijas Futbola federācijas stadionu un futbola laukumu infrastruktūras attīstības programmu un nolēma skatīt to kontekstā ar Valsts un pašvaldību nozīmes sporta infrastruktūras attīstības koncepcijas 2016.-2022. gadam projektu, kura izstrādi plānots pabeigt līdz 2015. gada rudenim.

Padome izskatīja arī saņemtos sporta federāciju pieteikumus Eiropas un pasaules čempionātu sarīkošanai Latvijā 2015. gadā.

Izmantotie resursi:Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes...Latvijas Bobsleja un skeletona federācija R.Feldmaņa 11, Rīga, LV-1014
Mihailovs Jurijs Mihailovs JurijsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Brīva cīņa sivietēm, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties