31.12.2013. 19:15
ATP reitinga līderis Rafaels Nadals šodien aizvadīja jaunās sezonas pirmo maču, Dohas "ATP World Tour 250" turnīra 1. kārtā ar 6:2, 7:6(7) pārspējot Čehijas tenisistu Lukašu Rosolu. Katarā ceturtdaļfinālā, visticamāk, būs Nadala tikšanās ar Ernestu Gulbi.

2012. gada 29. jūnijs ir diena, kad notika viena no lielākajām sensācijām tenisa vēsturē – Rafaels Nadals Vimbldonā nepārvarēja 2. kārtu piecos setos zaudējot Lukašam Rosolam. Čehijas tenisists tobrīd rangā bija 100. vietā, bet pašreiz atrodas Top 50. Abi kopš tās dienas vienspēlēs līdz šodienai nebija tikušies. Vakar dubultspēlēs Rafa, spēlējot kopā ar savu 45(!) gadus veco treneri Fransisko Roigu, bija pārāks, Rosolu un viņa pārinieku Pablo Anduharu uzveicot ar 6:3, 2:6, 10:4.

Nadals bija pārāks arī šodien vienspēlē, taču ne bez smagas piepūles uzvarot divos setos – 6:2, 7:6(7). Rosolam netrūka iespēju "paņemt" otro setu, taču ļoti pārgalvīgs teniss ar milzumlielu nepiespiesto kļūdu skaitu (divos setos 50!) liedza gūt panākumu. Pēc izgāzta 1. seta Rosols spēja savākties, bez tam 2. setā būtiski kritās spāņa līmenis. Rosols devītajā geimā ieguva breiku, bet setu izservēt nemācēja. Taibreikā Rosolam bija minibreiks, taču atkal nekā. Nadals punktu spēja pielikt tikai ar piekto mačbumbu.

Nadals Dohā vienspēlēs par čempionu vēl nav kļuvis, toties dubultspēlēs uzvarējis pat trīs reizes. Individuālajās sacensībās Rafam šeit labākais rezultāts ir fināla sasniegšana 2010. gadā. Toreiz spānis titula spēlē piekāpās Nikolajam Davidenko, kurš, starp citu, šodien zaudēja 1. kārtā. Ja Nadals 2. kārtā pieveiks vācieti Tobiasu Kamki un Ernests Gulbis rīt tiks galā ar Lukašu Kubotu, ceturtdien Dohā gaidāms ceturtdaļfināls starp Spānijas un Latvijas labākajiem tenisistiem.

Rosola zaudējums nozīmē to, ka šobrīd palikuši tikai divi aktīvi spēlētāji, kuriem ir pozitīva savstarpējo spēļu bilance pret pašreizējo ranga līderi – Nikolajam Davidenko 6-5 un Krisam Gučionem 1-0. Pēdējais augstāk par "Challenger" līmeni un retām ATP kvalifikācijām pagaidām netiek, tāpēc saglabā ļoti labas izredzes karjeru noslēgt ar minēto 1-0.

Endijs Marejs pirmajā oficiālajā mačā pēc muguras operācijas ar 6:0, 6:0 sagrāva 19 gadus veco Kataras tenisistu Musu Zajedu, kurš rangā atrodas 2129. vietā. Zajeds šodienas mačā tikai vienreiz tika līdz "vienādi". Zajedam tā bija tikai karjeras otrā spēle ATP pamatturnīrā. Pirmā bija pirms gada šajā pašā turnīrā, kad viņš ar "wild card" nospēlēja daudz cienīgāk pret Gaelu Monfīsu – 0:6, 3:6.

Marejs šodien uzvarēja nieka 37 minūtes, kas ir Endija jauns īsākās spēles rekords. Iepriekšējais turējās kopš 2005. gada vasaras, kad viņš Londonā 44 minūtēs ar 6:1, 6:2 apspēlēja Santjago Venturu. ATP tūrē Marejam otrais 6:0, 6:0. Pirmais bija 2006. gadā Ņūportā, kur uz zāliena bez zaudētiem geimiem izdevās uzveikt Robertu Kendriku. Tāpat Marejam Deivisa kausā ir viens 6:0, 6:0, 6:0 rezultāts, kas 2011. gadā noticis pret Luksemburgas pārstāvi Lorānu Bramu.

Mareja iespētais 6:0, 6:0 ir pirmais "sausais" rezultāts šosezon. Pagājušajā sezonā (2013. gads) "sausais" rezultāts tika fiksēts trīs mačos. Vispirms Dohā ēģiptietis Mohameds Safvats pazemoja Kataras "sportistu" Žaboru Al Mutavu, februārī Roterdamā Davids Gofāns nespēja uzvarēt nevienā geimā pret Jarko Nieminenu. Visbeidzot jūnijā Rodžers Federers Hallē uz nulles atstāja Mišu Zverevu. 2012. gadā bija viens 6:0, 6:0 rezultāts, bet 2010. un 2011. gadā tādu maču nebija vispār. Salīdzinājumam – 2013. gadā WTA tūrē 18 mačos fiksēts 12:0 rezultāts. Trim tenisistēm – Serēnai Viljamsai, Marijai Šarapovai un Viktorijai Azarenkai – tādā veidā izdevās uzvarēt pat divas reizes.