23.05.2016. 20:00
Ar izmocītu 3:6, 6:3, 6:3 uzvaru pār Annu Karolīnu Šmiedlovu "French Open" pirmdien sāka Spānijas pirmā rakete Garbinje Mugurusa. Tikmēr ļoti vieglus panākumus svinēja Simona Halepa un Agņeška Radvaņska, abas zaudējot tikai divus geimus.

Annas Karolīnas Šmiedlovas dabūšana sev pretiniecēs Parīzē bija uzskatāma par ļoti lielu dāvanu. Slovākijas tenisistei šogad ir pagalam neveiksmīga sezona – viņa "French Open" ieradās ar 11 zaudējumu sēriju WTA turnīros, turklāt visas neveiksmes bija piedzīvojusi divos setos. Viens no šiem zaudējumiem šomēnes bija savai šodienas pretiniecei Garbinjei Mugurusai Madridē – 2:6, 5:7.

Mugurusa, kura Šmiedlovu bija uzvarējusi visos iepriekšējos astoņos setos, šoreiz ar 2-0 uzvarēt nevarēja un pēc 1. setā pieļautām 22 nepiespiestajām kļūdām (pretiniecei bija tikai astoņas) bija spiesta atspēlēties, ko arī paveica, mača turpinājumā svarīgos brīžos spējot nospēlēt pietiekami spēcīgi ar "forehand". Mugurusa pēdējos divos gados tikusi līdz ceturtdaļfinālam, kas ir viņas labākais rezultāts šajā turnīrā.

2014. gada fināliste Simona Halepa ar 6:2, 6:0 sagrāva japānieti Nao Hibino, bet Agņeška Radvaņska, kurai labākais rezultāts Parīzē ir ceturtdaļfināls, ar līdzīgu rezultātu pieveica Bojanu Jovanovski – 6:0, 6:2. Serbijas tenisistei savainojumi sabojājuši sezonu, kuras laikā viņa zaudējusi visus piecus mačus, tajos uzvarot tikai deviņos geimos! Viņa piecus no desmit setiem šogad zaudējusi ar 0:6. Jovanovski šodien bija pirmais mačs kopš februāra.

Karjeras labāko turnīru pirms četriem gadiem "Roland Garros" kortos nospēlēja Sāra Erani, kura sasniedza savu vienīgo "Grand Slam" finālu, tajā ciešot sakāvi pret Mariju Šarapovu. Itālijas tenisiste šogad Francijā ieradās ar četru zaudējumu sēriju, kas tika pagarināta, dabūjot pamatīgu pērienu no Cvetanas Pironkovas – 3:6, 2:6. Bulgāriete nav māla spēlētāja, turklāt pati pirms "French Open" bija zaudējusi vairākus mačus pēc kārtas (trīs), bet šodien Erani spēja sakaut, pateicoties iespaidīgākam uzbrukumam. Pironkovai tīri uzvarētajās izspēlēs 28-15 pārsvars.