10.01.2014. 23:32
Austrijas Slēpošanas federācija savā paziņojumā norādījusi, ka šodien treniņā smagi cietušais tramplīnlēcējs Tomass Morgenšterns atrodas stāvoklī, kas neapdraud viņa dzīvību, lai arī gūtās traumas ir nopietnas. Informāciju apstiprinājis arī atbildīgais ārsts.

„Par laimi, Tomass bija pie apziņas,” saka Austrijas komandas ārsts Herbetrs Laitners. „Viņš varēja pakustināt gan rokas, gan kājas, kas ir ļoti svarīgi. Tomass arī man pavaicāja, kas tad īsti noticis.”

„Šobrīd varam tikai cerēt,” atzina Austrijas tramplīnlēkšanas treneris Aleksandrs Pointners. „Notikums ir patiesi sāpīgs, jo mēs visi izlasē esam ļoti tuvi, bet Tomass ir komandas dvēsele.”

Šodien, gatavojoties Pasaules kausa izcīņas posmam Austrijā, Tomass Morgenšterns lēciena laikā zaudēja līdzsvaru un piezemējas uz muguras. Pēc kritiena viņš uzreiz tika nogādāts slimnīcā, kuras reanimācijā būs spiests pavadīt vismaz tuvākās 72 stundas.

Ziņots, ka Morgenšterns guvis nopietnu galvas traumu un plaušu sasitumu, taču atbildīgais ārsts Jozefs Obrists apstiprinājis, ka viņa dzīvībai briesmas nedraud.

Šis ir jau otrais patiešām nopietnais kritiens, kuru Morgenšterns šosezon piedzīvojis, taču no pirmā (decembrī Vācijā) viņš izbēga ar vien pāris sasitumiem un lauztu pirkstu. Pēc pirmā kritiena Morgenšterns ātri atgriezās ierindā, lai iegūtu otro vietu Četru tramplīnu turnejā pagājušajā nedēļā. Savas karjeras laikā viņš trīsreiz kļuvis par olimpisko čempionu un bija viens no favorītiem arī uzvaru Soču olimpiskajās spēlēs, tiesa, nu viņa dalība tajās ir ļoti mazticama.

Izmantotie resursi:UPDATE 2-Ski jumping-Olympic champion...Tatnaftas kausa cīņas mākslu Federācija Jaunciema gatve 322, Rīga, LV-1015
Rērihs Jānis Rērihs JānisGrieķu-romiešu cīņa, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties