10.10.2013. 13:50
Rodžers Federers cietis kārtējo neiedvesmojošo zaudējumu, šodien Šanhajas "Masters 1000" turnīra 3. kārtā ar 4:6, 7:6(5), 3:6 piekāpjoties francūzim Gaelam Monfīsam.

Tāpat kā savā pirmajā mačā pret Andreasu Sepi, arī šoreiz Rodžers Federers ātri zaudēja savu servi. Ja vakar tas notika piektajā geimā, tad šodien jau pašā pirmajā geimā. Tajā Federeram vairākas "forehand" kļūdas noveda pie francūzim dotām divām breikbumbām. Ja pirmo Gaels Monfīss nespēja realizēt, tad otro izmantoja ar labu sitienu šveicietim kājās. Federers tūlīt ieguva savu pirmo breikbumbu, Monfīss atbildēja ar eisu. Ar seta sākumā iegūto breiku Monfīsam pietika, lai uzvarētu 1. setā – 6:4.

2. seta sākums bija līdzīgs pirmajam – Monfīss jau pirmajā geimā ar apvedošo sitienu ieguva breikbumbu, bet šoreiz Federers no breika izvairījās, jo viņam talkā nāca tīkls. Bumbiņa pēc francūža sitiena skāra tīklu un piezemējās aiz gala līnijas. Arī šī seta otrajā geimā Monfīss ar eisu atspēlēja breikbumbu. Federers ar trim nepiespiestajām kļūdām izgāza septīto geimu, pietuvinot Monfīsu ceturtdaļfinālam – 4:3.

Neskatoties uz fantastisku Monfīsa aizsardzību, Federers jau nākamajā geimā ieguva iespēju atspēlēties, ko izmantoja. Nosacīti. Palīdzēja Monfīss ar kļūdu – 4:4. Federers tika līdz taibreikam, arī tajā izglābjoties. Pēc šveicieša rupjas kļūdas, atstājot brīvu puskortu, Monfīss ar apvedošo sitienu ieguva 5:3 pārsvaru. Francūzis taibreikā vairs neuzvarēja nevienā izspēlē, divreiz paša vainas dēļ – vienkāršās situācijās sitieni autā. Atspēlējis seta un breika deficītu, Federers ieveda maču trešajā setā – 7:6(5).

Varētu šķist, ka pēc tāda notikumu pavērsiena Federers trešajā setā aizbēgs, taču notika pretējais. Federers turpināja spēlēt diezgan vāji, bieži kļūdījās ar "forehand", tādā veidā Monfīsam ceturtajā geimā dodot breiku. Monfīss nedaudz vairāk nekā minūtes laikā to apstiprināja un bija vadībā ar 4:1. Abi tenisisti pēc tam savu servi noturēja no 15:40. Ja Monfīsam iespēju tikt pie breika nebija, tad Federers divreiz nespēja atsist pāri tīklam pretinieka otro servi. Vairāk iespējas Rodžeram netika dotas, un Monfīss beidzot guva uzvaru – 6:4, 6:7(5), 6:3. Monfīss maču izservēja uz nulles! Federeram palikuši vairs tikai divi turnīri, kuros censties savākt Londonai nepieciešamos punktus – Bāzele un Parīze.

Monfīss Federeru uzveicis otro reizi astoņos mačos. Arī pirmā uzvara tika gūta "Masters 1000" turnīrā – 2010. gadā Parīzē Monfīsam panākums trīs taibreiku spēlē – 7:6(7), 6:7(1), 7:6(4). Monfīsam tikai otrā Top 10 uzvara 2013. gadā. Vienīgo iepriekšējo viņš guva "French Open", kur piecos setos uzveica Tomāšu Berdihu.

Monfīss piektdien astoto reizi (3-4) spēlēs "Masters 1000" turnīru ceturtdaļfinālā, kur pēdējo reizi bija 2011. gada augustā Sinsinati. Toreizi Monfīss zaudēja Novakam Džokovičam, ar kuru, visticamāk, tiksies arī rīt. Serbam gan vispirms jātiek galā ar Fabio Foņīni.

Šodien Šanhajā bija iespaidīga programma – 3. kārtu bija sanieguši 12 no 16 izsētajiem tenisistiem, starp kuriem bija 10 tenisisti, kuri vēl pretendē uz kvalificēšanos "ATP World Tour Finals" Londonā. Diemžēl notiek tikai septiņas no plānotajām astoņām spēlēm, jo neilgi pirms cīņas pret Huanu Martinu Del Potro no spēlēšanas atteicās Tomijs Hāss. Vācietim neliels muguras savainojums, bet Del Potro, kurš Hāsu uzveicis visās piecās spēlēs, ieguva vairāk laika, lai tiktu pāri drudzim.

Francijas pirmais numurs Žo-Vilfrīds Tsonga pirmo reizi trīs mačos uzveica Japānas labāko tenisistu Kei Nišikori – 7:6(5), 6:0. Nišikori cīņas ievadā bija pārliecinoši labāks, spēlēja savu ierasto un veiksmīgo tenisu pret Tsongu (daudz uzbrukts francūža vājai vietai – "bekhendam") un ieguva breika pārsvaru. Tas netika nosargāts, vēlāk zaudēts 1. seta taibreiks, bet 2. sets Nišikori pēc tādas notikumu attīstības vairs neinteresēja.

Nospēlējot pārāk pasīvi un pieļaujot daudz kļūdu, Spānijas otrais numurs Davids Ferers pirmo reizi kopš 2004. gada zaudēja Florianam Maijeram – 4:6, 3:6. Vācietis kopš uzvaras pirms deviņiem gadiem Bukarestē Fereram bija zaudējis četras reizes pēc kārtas, pat neuzvarot nevienā setā.

Maijers šodien guva pirmo Top 10 uzvaru 2013. gadā (1-9). Vācietis bija zaudējis pēdējās 14 spēles pret pirmā desmitnieka pārstāvjiem – kopš uzvaras 2011. gadā šajā pašā turnīrā pret Nadalu. 30 gadus vecajam Maijeram tikai trešais "Masters 1000" ceturtdaļfināls karjerā, kurā viņš rīt tiksies ar Tsongu. Līdz šim abi iepriekšējie mēģinājumi tikt "māsteru" pusfinālā cietuši neveiksmi – 2011. gadā Romā zaudējums Endijam Marejam, kā arī togad Šanhajā zaudējums Felisiano Lopesam.

Nikolass Almagro pārtrauca četru zaudējumu sēriju pret Berdihu un čehu pirmo numuru uzveica tikai otro reizi uz "hard" seguma (kopējā bilance: 4-9) – 6:7(6), 6:3, 7:6(4). Spānis varēja uzvarēt arī pirmajā setā, taču taibreikā neizmantoja setbumbu, iesitot tīklā. Piebilstams, ka Berdihs spēli aizvadīja ar sāpošu muguru. Almagro "Masters" ceturtdaļfinālā spēlēs pirmo reizi kopš 2012. gada Indianvelsas. Šī līmeņa ceturtdaļfinālos Niko ļoti vāja bilance: 1-7, uz "hard" 0-4. Vienīgais pusfināls sasniegts 2010. gadā Madridē uz māla.

Divu setu uzvara ranga līderim Rafaelam Nadalam, kurš ar 6:1, 7:6(5) uzveica Karlosu Berloku. Berloks 2. setu aizvadīja iespaidīgi, ar graujošu uzbrukumu atspēlējot visas piecas breikbumbas un tiekot līdz taibreikam. Tas viņam bija jāuzvar, taču ar 4:1 pārsvaru (divi minibreiki) bija par maz. Argentīnietim nepiemērotā brīdī divas dubultkļūdas. Rafas labākais rezultāts Šanhajā ir fināla sasniegšana 2009. gadā, toreiz titula spēlē zaudējot Nikolajam Davidenko.

Visbeidzot dienas pēdējā mačā pēc nozīmes 2. kortā sacentās divi tenisisti, kuriem ir visnotaļ labas izredzes kvalificēties "ATP World Tour Finals". Šveices otrais numurs Stanislass Vavrinka ar 7:6(2), 6:4 Milošu Raoniču. 1. setā breikbumbu nebija vispār, bet taibreikā Vavrinka pirmo no diviem minibreikiem ieguva ar apvedošo sitienu. Savukārt 2. setā septītajā geimā Milošam neizdevās izglābties no 15:40. Pirmā breikbumba atspēlēta ar eisu, bet pēc tam sekoja "forehand" raidījums autā. Stans ar šo uzvaru sezonas kopvērtējumā apsteidza Federeru.