05.02.2015. 12:33
80 gadu vecumā trešdien miris visu laiku sekmīgākais Vācijas bundeslīgas futbola čempionāta treneris Udo Lateks.Speciālists karjeras laikā tika pie 15 tituliem. Viņš strādāja ar tādām vienībām kā Barcelona, Minhenes...

Pilna vērsija:

, Diena.lv, Sports

Speciālists karjeras laikā tika pie 15 tituliem. Viņš strādāja ar tādām vienībām kā Barcelona, Minhenes Bayern, Menhengladbahas Borussia, Gelzenkirhenes Schalke 04, Koln un Dortmundes Borussia.

Lateks par Vācijas čempionu kļuva astoņas reizes - sešas ar Bayern un divas ar Menhengladbahas Borussia. Tāpat viņš strādāja Vācijas izlases treneru kolektīvā 1966.gada Pasaules kausa finālturnīrā, kad tā finālā Vemblija stadionā ar 2:4 zaudēja Anglijai.

Savukārt 1974.gadā viņš palīdzēja Bayern komandai iegūt Eiropas kausu. Pēc tam viņš pārgāja uz Borussia, aizvedot to līdz 1976. un 1977.gada bundeslīgas tituliem, bet 1979.gadā arī līdz UEFA kausam.

1982.gadā Lateks Barcelona futbolistiem palīdzēja tikt pie Eiropas Kausu ieguvēju kausa, kā arī 1983.gadā uzvarēt Spānijas Karaļa kausā, bet pēc tam atgriezās bundeslīgā.

Kopā ar itāli Džovanni Trapatoni viņš ir vienīgais speciālists, kurš kā treneris uzvarējis visos trijos Eiropas klubu turnīros - Eiropas kausā, UEFA kausā un Eiropas Kausu ieguvēju kausā.

Trenera karjeru Lateks noslēdza 2000.gadā, un drīz pēc tam viņam tika izdarīta operācija, kuras laikā izņemts smadzeņu audzējs. 2010.gadā viņu ķēra trieka, un kopš tā laika speciālistam bija vāja veselība, bet 2013.gadā tika pavēstīts, ka kādreizējais treneris cieš arī no Pārkinsona slimības.

Līdzjūtību par Lateka nāvi izteicis arī Starptautiskās Futbola federāciju asociācijas (FIFA) prezidents Zeps Blaters.Daugavpils Ledus sporta skola Stacijas 45a, Daugavpils, LV-5401
Čigurs Antons Čigurs Antons Džudo, Sambo
FTA
Reģistrēties