24.04.2014. 22:25
Kontinentālās hokeja līgas finālsērijas ceturtajā spēlē Magņitogorskas "Metallurg" ar 5:3 pieveicis Prāgas "Lev" un panācis sērijā izlīdzinājumu 2:2.

Pēc pirmajām trim spēlēm Prāgas „Lev” bija izvirzījusies vadībā ar 2:1, turklāt iepriekšējā mačā tās līdzjutēji bija uzstādījuši KHL mača apmeklētības rekordu, proti, Prāgas „O2” arēnā spēli klātienē noskatījās 16 435 skatītāji. Šodien šis rekords tika pārspēts - mača protokols vēsta par 17 073 skatītāju klātbūtni.

Šodienas mačā sanākušajiem skatītājiem par garlaicīgu spēles sākumu nenācās sūdzēties – jau ceturtajā minūtē „Metallurg” atklāja rezultātu – ar negaidītu metienu Petri Vehanenu pārspēja Jaroslavs Habarovs. Tiesa, jau pēc pāris minūtēm „Metallurg” kļūdījās, izejot no savas zonas, un Davids Ulstrjoms panāca neizšķirtu. Pēc tam vadību pārņēma jau „Lev” („Metallurg” kārtējo reizi šajā sērijā sarūgtināja Džastins Azevedo), taču perioda izskaņā viesi lieliski izspēlēja vairākumu, un atkal neizšķirts (2:2).

Otrajā periodā „Metalurg” novācēja darbu turpināja pildīt Azevedo – šoreiz viņš vairākumā ar piespēli izvirzīja metiena pozīcijā Ondržeju Nemecu. 35. minūtē gan ripa nedaudz kuriozā veidā ieslīdēja „Lev” vārtos (otrais vārtu guvums Viktoram Antipinam), bet trešā perioda iesākumā Prāgas aizsardzību sastindzināja Sergejs Mozjakins. Ar lielisku reidu pāri visām zonām viņš uzvilka sev virsū gan Vehanenu, gan aizsargus, un atdeva piespēli Denisam Zaripovam, kuram atlika vien iemest to pilnīgi tukšos vārtos.

„Lev” problēmas vēl dziļākas padarīja nokļūšana mazākumā trīs pret četri, un savu iespēju atkal izmantoja Zaripovs pēc vēl vienas izcilas Mozjakina piespēles. Rezultāts jau 5:3, un Prāgas treneris Kari Jalonens pieprasīja pārtraukumu. Pēc tā "Lev" neizmantoja vairākas iespējas vairākumā un piedzīvoja otro zaudējumu.

Sērija nu atgriezīsies Krievijā, kur parīt tiks aizvadīts piektais mačs. Pa diviem vārtiem Magņitkas sastāvā guva Antipins un Zaripovs, taču četras rezultatīvas piespēles izdarīja Mozjakins.

Prāgas „Lev” – Magņitogorskas „Metallurg” 3:5 (2:2, 1:1, 0:2)Vārti: 3:57 Habarovs (Timkins) 0:1, 7:10 Ulstrjoms (Kapanens) 1:1, 17:13 Azevedo (Zakrisons) 2:1, 18:12 Antipins (Zaripovs, Mozjakins) 2:2, 26:02 Nemecs (Azevedo, Kapanens) 3:2, 34:02 Antipins (Mozjakins) 3:3, 40:38 Zaripovs (Mozjakins, Antipins) 3:4, 44:07 Zaripovs (Mozjakins, Kovāržs) 3:5Metieni:21:22Soda minūtes:10:14Vārtsargi: Petri Vehanens – Vasīlijs Košečkins