28.03.2016. 20:41
Elvim Merzļikinam atvairot 33 metienus, Šveices čempionāta finālā iekļuva "Lugano", kas sērijas sestajā spēlē mājās ar 4:3 pagarinājumā pieveica Ženēvas "Servette".

"Lugano" vadībā izvirzījās septītajā minūtē, kad pretuzbrukumā piespēle gar vārtiem trāpīja Djēgo Kostneram, ceturtās maiņas un Itālijas izlases uzbrucējam izceļoties pirmo reizi izslēgšanas mačos. Laukuma saimnieki tūdaļ neizmantoja izgājienu vienatnē pret vārtsargu, un par to nācās samaksāt otrās trešdaļas ievadā, kad Elvis Merzļikins neredzēja metienu no zilās līnijas, un ripa lidoja virs viņa pleca tuvajā stūrī.

Pēc sešām minūtēm Ženēvas "Servette" pārņēma vadību – Šveices izlasi septiņos pasaules čempionātos pārstāvējušais Kevins Romī izlauzās no sedzēja apskāvieniem un no tuvas distances trāpīja tālajā devītniekā. Taču Līnusam Klāsenam par neveiksmīgo epizodi aizsardzībā izdevās reabilitēties jau pēc divām minūtēm, jo pēc viņa piespēles Fredrikam Petešonam atlika trāpīt tukšos vārtos – 2:2.

"Lugano" neizdevās arī noslēdzošās trešdaļas sākums. 19 gadus vecais Noā Rods 13. sekundē tika pie atlēkušās ripas un, atrodoties ar muguru pret vārtiem, no neērtā satvēriena trāpīja virs Merzļikina pleca tuvajā stūrī. Tomēr laukuma saimnieki atguvās – ja Tonijs Mortensons vienatnē nespēja izrēķināties ar vārtsargu, tad Damjens Bruners pretuzbrukumā divi pret vienu meta pats, trāpot tuvajā stūrī zem cimda un panākot izlīdzinājumu 3:3.

Pagarinājumā pārsvars piederēja laukuma saimniekiem, un 74. minūtē tas vainagojās panākumiem – 4:3, uzvara sērijā un ceļazīme uz Šveices čempionāta finālu! Aizsargs Filips Firers nonāca viens pret vārtsargu, tika neatļauti kavēts un nopelnīja soda metienu. Viņš neveiksmīgi ietriecās vārtos, bet pēc medicīniskās pauzes tomēr devās pie ripas. Māņu kustība, ripa pavilkta pa kreisi un metiens zem pārliktņa!

Merzļikins atvairīja 33 no 36 metieniem un kļuva par "Lugano" galveno varoni sērijā. Pirmajā mačā sāncenši izdarīja par 26 metieniem vairāk, bet Merzļikins aizvadīja sauso maču (39 no 39) – 5:0. Pēc divām dienām Ženēvas "Servette" papildlaikā panāca 1-1, bet latvietis tika galā ar 42 no 44 metieniem. Vadību izdevās atgūt 22. martā – 4:3 pagarinājumā, Merzļikins atvairīja 47 metienus. "Lugano" zaudējumā ar 1:6 viņš tika nomainīts pēc ceturtās ielaistās ripas, bet sērijas piektajā mačā (viesos 3:2 pagarinājumā) latvietis tika galā ar 38 no 40 metieniem.

Finālā pretī stāsies "Bern", kas ar 4-1 pieveica "Davos", taču vienīgajā zaudējumā piekāpās ar 1:7. Regulāro čempionātu "Lugano" pabeidza piektajā vietā, kamēr "Bern" bija astotā, savācot par 13 punktiem mazāk. Pirmā spēle norisināsies 2. aprīlī.

Panākuma attālumā no vietas nosargāšanas Šveices čempionātā atrodas "Tigers", kas izbraukumā ar 3:1 pieveica "Biel", sērijā panākot 3-2. Tāpat kā iepriekšējās reizēs, vārtsargs Ivars Punnenovs palika rezervē, bet viņa kolēģis atvairīja 48 metienus.

Slovākijas pusfinālā 2-0 panākusi Georgija Pujaca un Laura Bajaruna pārstāvētā "Banska Bystrica", kas izbraukumā ar 5:1 pieveica regulārā čempionāta uzvarētāju "Kosice". Pujacs ar punktiem neatzīmējās, bet Bajaruns atkal nebija pieteikts. Komanda pirmajās 11 minūtēs guva trīs vārtus.

Latvijas In-line hokeja federācija Uzvaras prospekts 17-14, Baloži, Ķekavas n., LV-2128